آخرین مهلت مصرف بنزین 700 تومانی

1 نوامبر 2015 - 11:20 dsfr.ir/wy7co

آخرین مهلت مصرف بنزین 700 تومانی
gozarnews.ir
پمپ بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه دوره مصرف بنزین 700 تومانی تمدید نخواهد شد، گفت: از اول آذر ماه عرضه بنزین در سراسر کشور رسما تک نرخی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید ناصر سجادی درباره آخرین وضعیت مصرف سهمیه های بنزین با قیمت 700 تومانی باقی مانده در کارت های هوشمند سوخت، گفت: در طول ماه های اخیر روند مصرف و برداشت بنزین 700 تومانی در مقایسه با روزهای نخست آزادسازی قیمت این فرآورده نفتی کند شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه بر اساس مصوبه دولت عرضه و فروش بنزین ذخیره سازی شده در کارت های هوشمند سوخت با قیمت 700 تومانی تا 30 آبان ماه سال جاری اعتبار دارد، تصریح کرد: بر این اساس از ابتدای آذر ماه به طور رسمی عرضه بنزین در سراسر کشور با حذف سهمیه های باقیمانده در کارت های هوشمند سوخت تک نرخی خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تا کنون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و وزارت نفت هیچ گونه درخواستی برای تمدید دوره مصرف ذخیره بنزین 700 تومانی کارت های سوخت به دولت ارائه نکرده است، اظهار داشت: از این رو پیش بینی می شود عملا دوره مصرف بنزین 700 تومانی توسط دولت تمدید نخواهد شد و 30 آبان ماه آخرین روز عرضه بنزین 700 تومانی در کشور باشد.

وی با بیان اینکه با حذف بنزین 700 تومانی از اول آذر ماه سال جاری و فروش تک نرخی بنزین، عرضه کارتی این فرآورده نفتی همچون گذشته ادامه می یابد، تاکید کرد: تاکنون هیچ برنامه ای برای حذف و یا توقف کارتی بنزین در دولت و وزارت نفت به تصویب نرسیده است.

بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در شرایط فعلی ذخیره بنزین 700 تومانی کارت های هوشمند سوخت به کمتر از 480 میلیون لیتر کاهش یافته است.

از این رو در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه 3 تا 4 میلیون لیتر از موجودی این بنزین (700 تومانی) مصرف می شود، این در حالی است که در روزهای نخست آزادسازی قیمت ها مصرف بنزین 700 تومانی حدود 20 تا 25 میلیون لیتر در روز بوده است.

از ابتدای سال جاری تا کنون متوسط مصرف روزانه بنزین در ایران حدود 72/7 میلیون لیتر بوده که از رشدی 3/2 درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

در زمان اجرای طرح آزادسازی قیمت بنزین و عرضه این فرآورده نفتی با قیمت 1000 تومان، بیش از 2 میلیارد و 100 میلیون لیتر بنزین با قیمت 700 تومانی در کارت های هوشمند سوخت ذخیره سازی شده بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1