27 می 2020 - 06:50
مدیرکل آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری مطرح کرد:

حمایت سازمان راهداری از کمپین چهارراه ایمن

31 اکتبر 2015 - 18:20 dsfr.ir/5992n

حمایت سازمان راهداری از کمپین چهارراه ایمن
mrud.ir
جواد هدایتی مدیرکل آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

جواد هدایتی مدیرکل آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هدف کمپین چهارراه ایمن را ارتقای آگاهی های عمومی برای رانندگی ایمن خواند و گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از این حرکت اجتماعی استقبال می کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ جواد هدایتی درباره آغاز به کار کمپین چهارراه ایمن با حضور تعدادی مدیران اجرایی کشور، هنرمندان و ورزشکاران گفت: در نشستی که با برگزار کنندگان چهارمین کنفرانس بین المللی حوادث رانندگی و جاده ای داشتیم موارد مختلفی از جمله تشکیل کمپین مردمی چهارراه ایمن مطرح شد که هدف از برپایی این کمپین ارتقای آگاهی های عمومی برای رانندگی ایمن است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حمل و نقل و ایمنی یک موضوع اجتماعی و همگانی است سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از این حرکت اجتماعی استقبال می کند.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه این کمپین بر کاهش تصادفات با در نظر گرفتن چهار عامل اصلی راننده، جاده، خودرو و قوانین تأکید دارد، افزود: در حال حاضر هنرمندان، ورزشکاران و چهره های مشهور اجتماعی به این کمپین پیوستند و امیدواریم با این حرکت مردمی به معقوله ایمنی رانندگی توجه بیشتری شود.

هدایتی  اظهار کرد: شاخص ترین عملکرد این کمپین ایجاد فضایی است که برآیند آن می تواند ایجاد یکپارچگی در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به منظور دستیابی به یک هدف واحد در کوتاه مدت، تلاش برای ارائه راهکار درباره کاهش تصادفات در میان مدت و تبدیل شدن به فرهنگ رانندگی ایمن در طولانی مدت باشد.

مدیرکل آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای این کمپین را یک حرکت مردمی و اجتماعی مثبت خواند و گفت: اطلاع رسانی، متقاعد کردن مخاطبان و جلب خواست عمومی برای رعایت نکات ایمنی هنگام رانندگی، توجه بیشتر به ایمنی خودرو هنگام تولید، تعیین ضوابط و مقررات و احداث جاده ها و بهره برداری از آن ها، همچنین تشویق و ترغیب مردم به رعایت اصول ایمنی رانندگی و نمایش آثار مرگبار، خانمان سوز و جبران ناپذیر تصادف ها مهم ترین اهداف این کمپین را تشکیل می دهند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کمپین چهارراه ایمن در راستای برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی حوادث رانندگی و جاده ای با محوریت بررسی چالش های موجود در زمینه حوادث رانندگی در کشور و اطلاع رسانی به منظور کاهش خسارت های جانی و مالی ناشی از حوادث رانندگی برپا شده است. این کنفرانس 19 تا 21 آبان 1394 در پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران برگزار می شود.

تعدادی از هنرمندان، ورزشکاران و مدیران اجرایی کشور از جمله عباس آخوندی، رامبد جوان بازیگر و مجری برنامه «خندوانه»، داود کشاورزیان رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهندس سیدمحمد بهشتی رییس گروه تخصصی معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر ایران، دکتر کامبیز بهنیا عضو هیئت علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران و دبیر چهارمین کنفرانس حوادث رانندگی و جاده ای، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، شادمهر راستین عضو هیئت مدیره خانه سینما، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی کل کشور، دکتر محمدسعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری، علی اکبر اولیا رییس سندیکای بیمه گران ایران، دکتر میرسید احمد محیط طباطبایی صاحب نظر امور فرهنگی، مدرس دانشگاه و مشاور رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی، لاله اسکندری بازیگر و یکی از قربانیان تصادفات جاده ای، دکتر کاظمی دینان مشاور مدیرعامل بانک مرکزی و رییس انجمن روابط عمومی ایران، کمال تبریزی کارگردان، رضا کیانیان بازیگر در کمپین چهارراه ایمن حضور دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1