1 مارس 2024 - 11:32

برگزاری نخستین استارت آپ ویکند گردشگری ایران

2 ژوئن 2015 - 08:30

مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران از بیستم تا بیست و دوم خردادماه، میزبان نخستین رویداد استارت آپ ویکند گردشگری خواهد بود.

این رویداد که طی سه روز برگزار می شود، تحت حمایت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و با رویکرد ایجاد کارآفرینی و نوآوری در صنعت گردشگری و هتلداری و صنایع وابسته است.

استارت آپ ویکند یا به اصطلاح «پایان هفته کارآفرینی»، یک رویداد آموزشی-تجربی مرسوم در سراسر دنیاست که در انتهای هفته برگزار می شود. در این برنامه شرکت کنندگان متشکل از مدیران، صاحبان کسب و کار، دانشجویان و فعالان حوزه گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته، برنامه نویسان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)، کارآفرینان، علاقه مندان استارت آپ ها، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه با کمک مربیان، ایده های منتخب را به یک کسب و کار یا محصول قابل ارائه به بازار تبدیل کند. در انتهای رویداد نیز داوران و سرمایه گذاران سه گروه را به عنوان کسب و کار نوپای برگزیده این رویداد انتخاب خواهند کرد.

نتایجی که با حضور در این رویداد بین المللی می توان به دست آورد عبارتند از: یاد گرفتن راه اندازی یک کسب و کار، ساختن تیم و ایجاد شبکه های کاری، یادگیری مهارت های کارآفرینی، هم صحبتی با صاحبان کسب و کار و افراد موفق و از همه مهم تر پس انداز کردن پول برای کسب تجربه های کسب و کار.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این رویداد می توانند به swtourism.ir مراجعه کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1