1 ژوئن 2020 - 02:14
استاندار کرمانشاه خبر داد:

احداث کریدور گردشگری بیستون-طاق بستان

26 اکتبر 2015 - 15:50 dsfr.ir/ps9df

احداث کریدور گردشگری بیستون-طاق بستان
افسانه شمس
کتیبه بیستون در کرمانشاه

کریدور گردشگری بیستون-طاق بستان برای رونق بخشی و توسعه گردشگری در استان احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، اسدالله رازانی، استاندار کرمانشاه در بازدید از اماکن تاریخی حومه کرمانشاه گفت: یکی از اصلی ترین پایه های توسعه اقتصادی و فرهنگی استان بخش گردشگری است و ما در حال تعریف یک کریدور گردشگری برای کرمانشاه هستیم.

وی مسیر بیستون-طاق بستان را بهترین گزینه برای این کریدور گردشگری عنوان کرد و افزود: بیستون بر سر راه ورودی شرقی کرمانشاه قرار گرفته است که در حال حاضر وضع مناسبی ندارد. وی در ادامه گفت: وجود مجموعه جهانی بیستون، اثر باستانی تاق بستان و دیگر آثار تاریخی در استان کرمانشاه موقعیت ممتازی به لحاظ گردشگری برای استان ایجاد کرده و به جرات می توانیم ادعا کنیم یکی از اصلی ترین پایه های توسعه اقتصادی و فرهنگی استان، بخش گردشگری است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: برنامه هایی داریم که از محل اعتبارات ملی و استانی و با استفاده از امکانات بخش خصوصی با تمرکز و جهت دهی جدی نسبت به کرمانشاه با مرکزیت دو منطقه بیستون و طاق بستان در گردشگری استان رونق ایجاد کنیم. این دو منطقه به لحاظ جاذبه های گردشگری و تاریخی امتیاز خوبی برای استان محسوب شده است و این جرأت را به مسئولان می دهد که ادعا کنیم یکی از پایه های توسعه استان مبتنی بر گردشگری است و باید کارهای بهتری در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در دو محوطه طاق بستان و بیستون گفت: در هر دو مجموعه اقدامات و آزادسازی های خوبی انجام شده، اما حجم زیادی از کارها هنوز باقی مانده است.

شایان ذکر است؛ استان کرمانشاه دارای افزون بر 4 هزار اثر شناسایی شده تاریخی و طبیعی است که در این بین، تنها کتیبه و محوطه تاریخی بیستون از سوی یونسکو به ثبت جهانی رسیده و با اینکه تلاش هایی برای ثبت جهانی طاق بستان به عنوان سهمیه ایران در سال 2015 انجام شد ولی نبود اعتبارات و روند کند ساماندهی باعث شد تا یونسکو اثر تاریخی شوش در استان خوزستان را جایگزین طاق بستان کرده و آن را به ثبت جهانی برساند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1