افزایش تردد شناورهای مسافری در بندر چارک

26 اکتبر 2015 - 13:20 dsfr.ir/i74sy

افزایش تردد شناورهای مسافری در بندر چارک
pmo.ir
کشتی مسافرتی دریایی

تردد شناورهای مسافری از طریق بندر چارک از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و 880 فروند بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش مانا؛ محمود صابری مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه اظهار داشت: یکی از مهم ترین بنادر غرب استان هرمزگان در امر جا به جایی مسافر و کالا به جزیره کیش، بندر چارک است. هم چنین تامین لجستیکی جزایر سیری، لاوان، هندورآبی و کیش از طریق بندر چارک صورت می گیرد.

وی در خصوص عملکرد بندر چارک از ابتدای سال جاری تا کنون خاطرنشان ساخت: در این مدت 245 هزار و 940 تن کالا از طریق بندر چارک تخلیه و بارگیری شده است. این میزان تخلیه و بارگیری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهش 305 درصدی برخوردار بوده است. وی همچنین از کاهش 451 درصدی تخلیه کاپوتاژ کالا از طریق بندر چارک از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و اظهار داشت: در این مدت 27 هزار و 770 تن تخلیه کاپوتاژ در بندر چار ک صورت گرفته است. دلیل این کاهش، افزایش فعالیت های تخلیه و بارگیری کاپوتاژی به بندر آفتاب از ابتدای سال جاری بوده است.

این مقام مسئول در اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه خاطرنشان ساخت: تردد شناورهای مسافری از طریق بندر چارک در این مدت دو هزار و 880 فروند بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش را نشان می دهد. وی دلیل این افزایش را انتقال اکثر سفرهای دریایی کیش از طریق این بندر اعلام کرد و گفت: امسال تصمیم بر این شده است که سفرهای دریایی بندر آفتاب نیز به بندر چارک انتقال یابد.

صابری تصریح کرد: فاصله دریایی از بندر چارک تا جزیره کیش 32 کیلومتر است و مدت زمان سفر دریایی از طریق آن یک ساعت خواهد بود. همچنین مدت سفر از بندر چارک تا جزیره کیش با استفاده از شناور مخصوص حمل خودرو و مسافر دو ساعت و نیم است.

راه بین بندر چارک تا بندر عباس 275 کلیومتر مسافت دارد. این جاده در بخش هایی ساحلی و در حال بهسازی است.

 

behrah.com

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1