15 ژانویه 2021 - 18:56

رونمایی از اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز در نمایشگاه ابوظبی

25 اکتبر 2015 - 12:40 dsfr.ir/k66a1

رونمایی از اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز در نمایشگاه ابوظبی
تبریز من
رضا خلیلی و سید محمد علی عکس یادگاری می گیرند

اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر بافت فرش در نمایشگاه گردشگری ابوظبی رونمایی شد.

به گزارش تبریز من، با حضور جمعی از فعالان گردشگری کلان شهرهای اسلامی و نمایندگان غرفه های حاضر در اولین نمایشگاه گردشگری حلال ابوظبی، از «اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر بافت فرش» رونمایی و ابعاد مختلف این میراث ارزشمند هنری به حاضران معرفی شد.

هم چنین در این مراسم یک تخت ورنی به عنوان نماد هنر و صنعت قالیبافی، از سوی رضا خلیلی، سرپرست سازمان گردشگری شهرداری تبریز به سید محمد علی، مدیر نمایشگاه بین المللی ابوظبی اعطا شد.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، در این مراسم، صنعت فرش را از قدیمی ترین هنرهای کاربردی انسان عنوان کرد و افزود: موقعیت ویژه تبریز در عرصه صنایع دستی و به ویژه بافت فرش، نشان دهنده پیشینه متمدن این شهر است. تبریز امروز با برخورداری از ظرفیت های ویژه گردشگری، پذیرای گردشگران بین المللی بوده و این رویکرد را در راستای تاکید شهردار تبریز در حوزه های تمدن و فرهنگ ضروری می داند.

به گزارش دنیای سفر، طبق اعلام رسمی شورای جهانی صنایع دستی (wcc)، پس از بررسی های تخصصی صورت گرفته و حضور کارشناسان بین المللی در ایران، شهرهای اصفهان و تبریز به عنوان شهرهای جهانی صنایع دستی و فرش به ثبت جهانی رسیدند.

1