21 فوریه 2024 - 16:20

مسیر جدید تور با قطارهای لوکس از مسکو به تهران خواهد بود

24 اکتبر 2015 - 15:00 dsfr.ir/f23zd

مسیر جدید تور با قطارهای لوکس از مسکو به تهران خواهد بود
khabaronline.ir
یکی از مسافران قطارهای لوکسی که به ایران می آیند

پس از مسدود شدن راه آهن ترکیه به ایران، گردشگران با دور زدن این کشور، از راه روسیه وارد ایران می شوند.

"تایمز مالی"

به دنبال گشایش در روابط ایران و اروپا، اشتیاق گردشگران اروپایی برای سفر به ایران آن چنان افزایش یافته است که به رغم مسدود شدن راه آهن ترکیه به ایران، آنها با دورزدن این کشور ، از راه روسیه وارد ایران می شوند.

به گزارش ایرنا و به نقل از تایمز مالی، زمانی که شرکت "قطارهای لوکس عقاب طلایی" سال گذشته اعلام کرد یک تور گردشگری به ایران گذاشته است، بلیت های آن تور، به سرعت به فروش رفت و نایاب شد. اما اواخر ماه اوت (اوایل شهریور) زمانی که ترکیه بخشی از خط آهن شرق خود را مسدود کرد، شرکت قطارهای لوکس عقاب طلایی نیز ناچار شد تورهایش به ایران را متوقف کند؛ زیرا مسیر این قطارها از ترکیه به ایران بود.

اما اکنون شرکت یاد شده اعلام کرده است که تورهای سال 2016 میلادی به ایران، از مسکو به تهران خواهد رفت و با گذر از مسیری شش هزار مایلی، راه باستانی ابریشم را خواهد پیمود و پس از قزاقستان، ازبکستان وترکمنستان، وارد ایران خواهد شد.

هزینه تور جدید گردشگری به ایران، برای هر نفر، 13 هزار و 595 پوند و شامل 14 شب مسافرت در سوئیت های لوکس قطار، یک شب اقامت در هتلی در مسکو و دو شب اقامت در تهران خواهد بود.

به نوشته تایمز مالی، سفر به ایران برای گردشگران اروپایی آن قدر مهم است که شرکت تورگذار، چالش استانداردهای متفاوت خط آهن را نیز پذیرفته است. در روسیه و بیشتر جمهوری های سابق شوروی، فاصله دو ریل آهن از یکدیگر، بیشتر از استاندارد ایران است. طبق برنامه ریزی آن شرکت، کابین های قطار در شهر سرخس در مرز ترکمنستان جا به جا خواهند شد تا امکان سفر به ایران فراهم شود.

1