1 مارس 2024 - 12:12
مدیرکل بنادر و دریانوردی چابهار:

تعرض به حریم دریا ممنوع

21 اکتبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/p503a

تعرض به حریم دریا ممنوع
هم میهن
ماشین سواری در سواحل چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی چابهار گفت: تعرض به حریم دریا ممنوع است و دستگاه ها باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

به گزارش مانا، جلسه توجیهی حریم 60 متری دریا با حضور سیاوش رضوانی مدیرکل بنادر و دریانوردی چابهار رئیس کمیته مدیریت ساماندهی سواحل و بنادر، محیط زیست، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی، منابع طبیعی، نماینده دادگستری، جهاد کشاورزی و امور اراضی، امور آب منطقه ای و سایر بخش های مرتبط با کمیته ساماندهی سواحل بنادر در سالن کنفرانس بندر شهید بهشتی برگزار شد.

در این جلسه، رضوانی ضمن بر شمردن اهداف کمیته و اهمیت مدیریت سواحل بنادر افزود: دولت با توجه به مطالعاتی که در سواحل بنادر کشور طبق سند مدیریت یکپارچه سواحل بنادر انجام داده است کلیه پهنه بندی ها، شناسایی نقاط ریسک، شناسایی فعالیت ها برای امر سرمایه گذاری طراحی شده و به همه معاونت های فنی استانداری های کشور ابلاغ شده است. اجرای این طرح نوید بزرگی برای سامان دادن و ساخت سازهای غیرمجاز در سواحل کشور است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی چابهار تاکید کرد: تعرض به حریم دریا ممنوع است و دستگاه ها باید این موضوع را مدنظر قرار دهند. با توجه به تجاوزی که در حریم 60 متری سواحل چابهار توسط دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی مابین بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری در محدوده توسعه ای آینده قرار گرفته بود تذکراتی داده شد و مقرر شد دانشگاه دریانوردی هیچ گونه ساخت و ساز و تسطیح اراضی در نوار ساحلی انجام ندهد در غیر اینصورت موضوع توسط ارگان های مسئول و از طریق مجاری قانونی پیگیری می شود.

وی همچنین گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در حال حاضر 62 درصد پیشرفت دارد و انشاءالله تا نیمه اول سال 96 فاز اول بندر به بهره برداری می رسد و ما شاهد پهلوگیری کشتی های پاناماکس و سوپر پاناماکس خواهیم بود.

1