آزمایش ژنتیک، حکم محکومیت شکارچی غیرمجاز را صادر کرد

21 اکتبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/x11m3

آزمایش ژنتیک، حکم محکومیت شکارچی غیرمجاز را صادر کرد
topnaz.com
بز کوهی شکار شده

برای نخستین بار در استان اردبیل، نمونه برداری از بقایای لاشه­ مشکوک به یک راس بز کوهی در شهرستان کوثر و ارسال آن به آزمایشگاه ژنتیک، حکم محکومیت فرد متخلف را در پی داشت.

رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: آذر ماه سال گذشته به دنبال گزارش هایی مبنی بر شکار غیرمجاز توسط فردی متخلف، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر با همکاری پلیس این شهرستان، یک فرد مظنون را در این زمینه شناسایی کردند. 

مهدی کسائی افزود: در جریان بازرسی از خانه­ این فرد، بقایای لاشه­ مشکوک به یک راس کل وحشی و همچنین یک قبضه سلاح شکاری تک لول کشف و ضبط گردید.

کسائی گفت: با وجود ادعای متهم مبنی بر اینکه لاشه­ کشف شده متعلق به بز اهلی است، با نمونه برداری از لاشه کشف شده و ارسال آن به آزمایشگاه، پس از انجام آزمایش ژنتیک مشخص گردید که نمونه متعلق به گونه بز وحشی است.

وی افزود: به موجب رای دادگاه، این فرد متخلف محکوم به پرداخت 20 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت شد. همچنین با ارائه دادخوست حقوقی از طرف نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر، متهم، ملزم به پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست (طبق بهای ضرر و زیان  سال گذشته شکار و صید) به مبلغ 18 میلیون ریال بابت شکار یک راس بز کوهی به علاوه کلیه هزینه های قانونی به مبلغ 2 میلیون ریال شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1