9 ژوئن 2024 - 23:18
در راستای جذب گردشگران سلامت

شهر سلامت و بیمارستان کوهستانی در منطقه گردشگری سیب

19 اکتبر 2015 - 18:50 dsfr.ir/as0z9

شهر سلامت و بیمارستان کوهستانی در منطقه گردشگری سیب
dehkadeseeb.com
آرم دهکده سیب لند

شهر سلامت و بیمارستان کوهستانی در منطقه گردشگری سیب در دست احداث است که با بهره برداری از این مرکز، گام مهمی در تقویت و توسعه گردشگری سلامت برداشته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ عقیق پارسیان، همزمان با روز جهانی گردشگری، دکتر قاسمی از بانیان شهر سلامت سیب، از آغاز احداث این مرکز عظیم در حد فاصل دماوند به فیروزکوه در استان تهران خبر داد و گفت: مرکز درمانی کوهستانی سیب با مشارکت متخصصان حرفه ای و با بهره گیری از توان و دانش روز و الگوبرداری از نمونه های معتبر جهانی در دست احداث می باشد. وی افزود سیب یک بیمارستان تخصصی در سطح بین المللی است که شامل بخش جراحی عمومی، دپارتمان قلب، آسایشگاه، آی سی یو، سی سی یو، داروخانه، آزمایشگاه، دپارتمان کنترل عفونت، خدمات اورژانس و خانه سلامت است.

قاسمی با اشاره به ظرفیت های پزشکی سیب برای جذب گردشگران خارجی که جهت درمان به کشورمان مسافرت می کنند افرود در شهر سلامت سیب خدمات رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن، بخش درمانی سرطان، فیزیوتراپی و خدمات انجمن مشارکت بهبود سلامتی (CHIP) ارائه خواهد شد. همچنین در این مرکز کوهستانی خدمات روانشناسی و روان کاوی در دسترس هموطنان گرامی و گردشگران خارجی قرار می گیرد.

قاسمی با اشاره به ویژگی های اقلیمی شهر سلامت سیب خاطرنشان کرد: بیمارستان سیب بهترین مکان برای درمان بیماران مختلف و بهبود شرایط روحی و جسمی آن ها است چرا که از مزایایی مانند آب و هوای عالی و امکانات مدرن بهره مند است. وی افزود سيب لند علاوه بر خدمات پزشکی 365 روز در سال خدمات تفریحی، گردشگری و رفاهی را برای تمام گروه های سنی به طور یکجا ارائه خواهد کرد.

شایان ذکر است؛ شهر سلامت سیب بخشی از پروژه عظیم سیب شامل سه سایت مختلف از جمله شهر سلامت است که این سه سایت عظیم با تله کابین بهم متصل می شوند. این شهر همچنین یک مرکز همایش های بین المللی و رستوران ملل را در خود جای می دهد. طبق آمارهای جهانی درآمد حاصل از گردشگری سلامت در سال های اخیر به حدود 150 میلیارد دلار رسیده و این صنعت مدت هاست که در میان مردم کشورهای مختلف محبوبیت پیدا کرده است.

1