معاون صنایع دستی استان اردبیل خبر داد؛

تصویب 21 هزار میلیون ریال تسهیلات صنایع دستی برای مشاغل خانگی

19 اکتبر 2015 - 16:10 dsfr.ir/yb9rf

تصویب 21 هزار میلیون ریال تسهیلات صنایع دستی برای مشاغل خانگی
میثم رودکی
نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اردبیل از تصویب پرداخت 21 هزار میلیون ریال تسهیلات صنایع دستی برای مشاغل خانگی در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، علیرضا دباغ عبداللهی از تصویب پرداخت مبلغ 21 هزار میلیون ریال تسهیلات در حوزه صنایع دستی برای طرح های مستقل و پشتیبان و مشاغل خانگی در سال جاری خبر داد و گفت: این اداره کل می تواند برای طرح های اشتغال زا در روستاها به منظور توسعه مناطق روستایی نیز تا 2 هزار میلیون ریال تسهیلات در طی سال جاری ارائه کند.

وی شروع تکمیل پرونده و معرفی برای اخذ تسهیلات تا سقف 25 درصد اعتبارات اشاره شده را از اول آبان ماه اعلام کرد.

عبداللهی ارائه تسهیلات بانکی و حمایت های مالی از تولیدکنندگان صنایع دستی و هنرهای سنتی به ویژه با سود کم و بازپرداخت طولانی مدت را از راهکارهای مفید برای رونق اقتصادی صنایع دستی دانست و در ادامه به اقدامات انجام شده در این مورد در سال گذشته پرداخت.

این مقام مسئول اضافه کرد: 246 طرح مستقل مشاغل خانگی صنایع دستی پس از تکمیل پرونده برای دریافت یک هزار و 160 میلیون ریال تسهیلات از محل مشاغل خانگی به بانک عامل یعنی بانک توسعه تعاون در سال 93 معرفی شد که از این محل 65 طرح به میزان 2 هزار و 700 میلیون ریال وام دریافت کردند.

بنا به گفته معاون صنایع دستی استان اردبیل، از محل تفاهم نامه فی مابین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید، 116 طرح مستقل و پشتیبان با اشتغال زایی 346 نفر و به مبلغ 15 هزار و 340 میلیون ریال جهت اخذ تسهیلات در سال 93 معرفی شده اند که از این محل، 95 طرح به مبلغ 6 هزار و 40 میلیون ریال موفق به اخذ تسهیلات شده اند.

وی همچنین از پرداخت مبلغ 3 هزار میلیون ریال از محل منابع داخلی بانک ها برای 3 طرح اشتغالزای صنایع دستی خبر داد و گفت: در مجموع در سال 93 مبلغ 9 هزار و 740 میلیون ریال برای حمایت از صنایع دستی تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

عبداللهی در پایان از عدم پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های معرفی شده حوزه صنایع دستی ابراز ناخشنودی کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1