برگزاری نشست تخصصی ملی شهرهای نمونه گردشگری در نیشابور

19 اکتبر 2015 - 14:20 dsfr.ir/pz28w

برگزاری نشست تخصصی ملی شهرهای نمونه گردشگری در نیشابور
علی اسلامی
آرامگاه خیام نیشابوری

چهارمین نشست تخصصی ملی فرمانداران، شهرداران و رؤسای میراث فرهنگی شهرهای نمونه گردشگری کشور در نیشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد نظر به برگزاری چهارمین نشست تخصصی فرمانداران، شهرداران و روسای میراث فرهنگی شهرهای نمونه گردشگری کشور در شهرستان نیشابور، معاون سرمایه گذاری این اداره به همراه روسای میراث فرهنگی سه شهر نمونه گردشگری استان از جمله: شهرستان های ابرکوه، تفت و میبد در این نشست شرکت کردند.

در این نشست سعید شیرکوند معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: ایجاد زیرساخت های گردشگری، ارتقاء سطح اولویت میراث فرهنگی شهرهای نمونه گردشگری و تعامل و همکاری بین فرمانداران، شهرداران و میراث فرهنگی از ضروریات است.

در ادامه این نشست رئیس کارگروه توسعه گردشگری نیشابور بیان کرد: ارتقای مدیریت شهری در حوزه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و احیای سنت های حسنه، فرهنگ و بروزرسانی امکانات موجود را از وظایف مسئولان و مدیران حاضر دانست و با اشاره به شرایط فعلی کشور تصریح کرد: دولت یازدهم فضای بسیار خوبی در اوضاع بین المللی فراهم کرده که امیدواریم وضعیت بهبود یابد.

وی مشارکت بخش خصوصی در پیشبرد اهداف را مهم و ضروری برشمرد و افزود: لازم است به منظور جلب مشارکت ها مقدمات کار را فراهم کنیم و تکلیف پروژه ها مشخص و روشن باشد که خوشبختانه به دلیل وجود اماکن تاریخی و گردشگری فراوان، زمینه و ظرفیت سرمایه گذاری در شهرستان های نمونه گردشگری کشور با مقیاس بالایی فراهم است که لازم است سطح عرضه و تقاضا را یکسان کنیم.

حاتمی شهردار ابرکوه نیز به بیان ویژگی های شهرهای نمونه و توسعه پایدار پرداخت و در خصوص وضعیت گردشگری برخی کشورهای اروپایی و آسیایی اطلاعاتی را ارائه کرد.

شایان ذکر است؛ همایش شهرهای نمونه گردشگری کشور به میزبانی نیشابور و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور و با حضور فرمانداران، شهرداران و روسای میراث فرهنگی 12 شهر و شهرستان کشور شامل: مدیران شهری نیشابور، لاهیجان، رامسر، دماوند، ری، سرعین، میبد، تفت، ابرکوه، بسطام، شهمیرزاد و ماهان برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1