26 سپتامبر 2023 - 17:13
سلطانی فر به آسوشیتدپرس خبر داد:

ایران، خود را برای سونامی گردشگران خارجی آماده می کند

19 اکتبر 2015 - 09:50 dsfr.ir/d54o6

ایران، خود را برای سونامی گردشگران خارجی آماده می کند
امین برنجکار
بازدید وزیر گردشگری کرواسی از تخت جمشید

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران گفت انتظار می رود سال آینده این کشور با سیل عظیمی از جمعیت گردشگران خارجی مواجه شود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور از سیل گسترده گردشگران خارجی بعد از اجرای توافق هسته ای به ایران خبر داد و نوشت: ایران خود را برای سونامی جهانگردان در این کشور آماده می کند.

به گفته سلطانی فر سیاست های اعتدال گرایانه دولت حسن روحانی موجب افزایش استقبال گردشگران خارجی برای سفر به ایران شده است.

معاون رئیس جمهور ایران از 1300 پروژه سرمایه گذاری برای جذب این گردشگران در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون نیز میزان گردشگران خارجی 12 درصد رشد داشته است که نشان از سیل عظیمی از جمعیت آنان بعد از اجرای برجام دارد. بر این اساس در سال 2014 حدود 5 میلیون جهانگرد خارجی از ایران بازدید کردند که 7/5 میلیارد دلار درآمد از این طریق عاید کشور شده است.

سلطانی فر در ادامه گفتگو با آسوشیتدپرس تاکید کرد: صنعت توریسم در دوران پس از تحریم نسبت به بخش های دیگر اقتصاد رشد چشمگیرتری خواهد داشت و به نظر می رسد یکی از تاثیرگذارترین عوامل رشد اقتصاد ایران در سال های آینده خواهد بود.

به گفته سلطانی فر ایران در حال بهبود شرایط برای پروازهای مستقیم از 190 کشور جهان به تهران است. در برنامه آینده دولت ویزاهای توریستی برای 90 روز امتداد خواهد داشت.

طبق چشم انداز صنعت گردشگری، انتظار می رود ایران تا سال 2025 بتواند میزبان 20 میلیون جهانگرد خارجی باشد که این رقم درآمدی معادل 30 میلیارد دلار عاید کشور می کند.

دیدگاه ها

  • بابک 19 اکتبر 2015 - 13:08

    میشه لطف کنید بگید مرجع این امار گیری 5 میلیون گردشگر خارجی و درامد 7/5 میلیارد دلاری از کجا امده.

1