24 آوریل 2024 - 00:12
فخریه کاشان به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

ورود 15 فروند هواپیمای جدید تا پایان سال میلادی

18 اکتبر 2015 - 18:10 dsfr.ir/8h0tk

هواپیمایی هما

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل از برنامه ریزی برای ورود هواپیماهای جدید به کشور تا پایان سال میلادی 2015 خبر داد.

اصغر فخریه کاشان با اشاره به آخرین اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه نوسازی ناوگان هوایی کشور گفت: نوسازی ناوگان هوایی یکی از اولویت های نخست این وزارتخانه در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی است بنابراین در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور در حال مذاکره هستیم و توافقات اولیه ای نیز برای خرید 15 فروند هواپیمای جدید انجام شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل درباره زمان ورود این هواپیماها به کشور گفت: بر اساس برنامه ریزی ها و مذاکرات انجام شده قرار است این تعداد هواپیما تا پایان سال میلادی 2015 وارد کشور  شوند.

فخریه کاشان در پاسخ به این سوال که آیا دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری مبنی ممنوعیت ورود هواپیماهای با عمر بیش از 15 سال رعایت شده است؟ افزود: قطعا این دستورالعمل رعایت شده حتی ما به دنبال ورود هواپیماهای با عمر 5 سال هستیم.

وی همچنین درباره آخرین اقدامات برای سرمایه گذاری در توسعه فرودگاه های کشور، از مذاکره اولیه با یک شرکت فرودگاه ساز اروپایی برای مشارکت در توسعه فرودگاه های کشور خبر داد و گفت: این شرکت آمادگی خود را برای فعالیت در زمینه توسعه فرودگاه های ایران اعلام کرده که در مرحله اول توسعه فرودگاه های امام، مشهد و اصفهان در دستور کار است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده ظرفیت فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا سال 2037 باید به حدود 40 میلیون مسافر در سال برسد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1