13 ژوئیه 2024 - 00:55
مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر خبر داد:

فرودگاه جدید بوشهر آماده جذب سرمایه گذاری

18 اکتبر 2015 - 17:30 dsfr.ir/wv7b5

برج پرواز فرودگاه

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر از آمادگی این اداره کل برای مشارکت سرمایه گذاران در پروژه ساخت فرودگاه بوشهر و ساخت آن در محل جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، عباس محمدی گفت: زمین فرودگاه جدید بوشهر مشخص و میخکوبی آن برای محدود کردن ابعاد آن به خوبی انجام شده است.

محمدی در ادامه به مجتمع گردشگری و تفریحی فرودگاه کنونی بوشهر اشاره کرد و گفت: موافقت اصولی ساخت این مجتمع دریافت شده اما وجود معارض، ادامه کار را با موانعی روبرو ساخته که امیدواریم این مشکل زودتر حل شود و سرمایه گذاران بتوانند راحت تر برای سرمایه گذاری در این پروژه اقدام کنند.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر از ساخت ترمینال مسافربری فرودگاه مرکز استان با عنوان یکی دیگر از طرح های این اداره کل یاد کرد و افزود: بخش خصوصی می تواند برای ساخت این ترمینال با سرمایه 500 میلیارد ریال مشارکت کند.

محمدی گفت: طرح جامع این فرودگاه تا پایان امسال تدوین و تکمیل و پس از آن زمینه برای کارهای اجرایی هموارتر خواهد شد.

به گفته مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر، هماهنگی با مرکز آموزش فنون هوایی جهت انجام پروازهای آموزشی فوق سبک انجام و دریافت گواهینامه خلبانی فوق سبک همراه شده است که در این امور نیز از جذب سرمایه گذار خصوصی استقبال می شود.

گفتنی است؛ پیش از این غلامحسین باقریان معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه های کشور از سرمایه 375 میلیون یورویی برای انتقال، جابجایی و ساخت فرودگاه جدید بوشهر خبر داده بود.

1