رئیس اداره راه و شهرسازی ماسال تاکید کرد:

نقش مهم زیرساخت های روستایی در توسعه روستاها

18 اکتبر 2015 - 17:20 dsfr.ir/d53ji

نقش مهم زیرساخت های روستایی در توسعه روستاها
8pic.ir
ماشین آلات راهسازی مشغول آسفالت کردن جاده هستند

رئیس اداره راه و شهرسازی ماسال تأکید کرد: ایجاد زیرساخت های روستایی نقش مهمی در توسعه روستاها دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان، سید نورالدین فاطمی ضمن بیان این مطلب گفت: احداث و بهسازی راه های روستایی می تواند نقش مهم و تأثیرگذاری درماندگاری روستاییان در محل اصلی سكونت خود و در نتیجه ارتقاء وضعیت اقتصادی و محرومیت زدایی آن مناطق ایفاء نمایند.

وی با اشاره به نقش راه در توسعه اقتصادی روستاها بیان کرد: شرایط مطلوب و مناسب منطقه روستایی در شهرستان ماسال به دلیل برخورداری از بخش های جلگه ای، کوهستانی و ییلاقی برای جذب سرمایه گذاری در زمینه گردشگری و رونق و توسعه کشاورزی و باغداری و دامداری وجود دارد بنابراین باید این ظرفیت ها حفظ شود تا بتوان از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها جلوگیری کرد.

وی افزود: در این راستا افزایش شاخص آسفالت راه های روستایی ماسال و تأمین ایمنی آن ها یکی از اولویت های این اداره بوده که بدین منظور اقداماتی در دست اجرا داریم. در حال حاضر نیز آسفالت راه روستایی شالکه ماسال به طول 1100 متر آغاز شده و در دست اجرا است که 50 خانوار روستایی از آن بهره مند می شوند.

رئیس اداره راه و شهرسازی ماسال تأکید کرد: این شهرستان دارای 428/5 کیلومتر راه است که از این میزان طول راه های اصلی 3/5 کیلومتر، راه فرعی 18 کیلومتر و روستایی 407 کیلومتر است که از مجموع راه های روستایی 214 کیلومتر از آسفالت برخوردارند.

شایان ذکر است؛ شاخص بهره مندی از آسفالت راه روستایی در این شهرستان 52/5 درصد اعلام شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1