توجه به گردشگری روستایی و بوم گردی در گیلان

18 اکتبر 2015 - 17:00 dsfr.ir/9j3oi

توجه به گردشگری روستایی و بوم گردی در گیلان
موزه میراث روستایی گیلان
زن روستایی در حال آماده سازی غذا

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به وجود دغدغه های جدی در حفظ معماری سنتی روستایی، توجه به بوم گردی روستایی را یک ضرورت برای جذب گردشگر خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ حمیدرضا آذرپور در تشریح این مطلب اظهار داشت: استان گیلان به لحاظ اقلیم و تنوع آب و هوایی دارای آبادی و روستاهای متعددی است که هر کدام دارای فرهنگ و هویتی غنی هستند.

وی با بیان اینکه توجه به بوم گردی روستایی موجب حفظ و احیای فرهنگ نیاکان مان می شود، بر ضرورت مطالعه همه جانبه در حوزه روستایی تاکید کرد.

آذرپور افزود: متاسفانه در سال های اخیر بدون در نظر گرفتن بافت روستایی شاهد حاکم شدن معماری مدرن در روستاها بوده ایم تا آن جا که رقابت در ساخت و سازهای روستایی به یک بحران تبدیل شده است.

این مسئول به جلسات مکرر در خصوص کاهش ساخت و ساز مدرن در روستاها اشاره کرد و گفت: بخشنامه های حاصل از این جلسات هر گونه فعالیت عمرانی در روستاها را منوط به نظارت دهیاران به عنوان مدیران اجرایی روستاها کرد. در یک سال تغییر کاربری های غیرقانونی در روستاها با نظارت دهیاران کاهش چشمگیری داشته تا آنجا که مهاجرت معکوس به روستاها و رونق اقتصادی حوزه کشاورزی، دامداری و آبزی پروری را به همراه داشته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به استعداد گردشگری موجود در روستاهای گیلان اظهار داشت: با حفظ بافت روستایی، احیای سنت های کهن و نیز اصالت بخشی به فعالیت روستاییان می توان گیلان را به عنوان مقصد علاقه مندان به این نوع از گردشگری تبدیل کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1