عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اصل 44

مجلس آماده وضع قوانین برای احیاء و مرمت آثار تاریخی است

18 اکتبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/cy98h

مجلس آماده وضع قوانین برای احیاء و مرمت آثار تاریخی است
جمهوریت
جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برای احیاء و مرمت بناهای تاریخی و ایجاد بسترهای پیشرفت در این حوزه باید سرمایه های داخلی و خارجی را متمرکز کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)؛ جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: می تواند با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی و ورود سرمایه گذاران به این عرصه زمینه ساز پویایی و مرمت هر چه بیشتر اماکن تاریخی را فراهم سازد.

نماینده مردم شیراز ادامه داد: بخش هایی نظیر صندوق احیاء می توانند با فراهم ساختن شرایط مطلوب واگذاری در قالب بسته های درآمدزا، زمینه گردش مالی مناسب و اشتغال پایدار را در کشور فراهم کنند.

وی با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی آماده همکاری با دولت و صندوق احیاء برای تصویب قوانین یاری رسان به اهداف سازمانی برای احیاء و مرمت بناهای تاریخی و فرهنگی است، تاکید کرد: برای احیاء و مرمت بناهای تاریخی و ایجاد بسترهای پیشرفت در این حوزه باید قوانین مناسبی وضع کرد و به متمرکز شدن سرمایه های داخلی و خارجی در این مینه کمک کرد.

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی خاطرنشان ساخت: دیدگاه کمیسیون های تخصصی مجلس در حوزه مرمت، حفظ و نگهداری از بناهای تاریخی و فرهنگی بر این است که حوزه سرمایه گذاری باید آنقدر جذاب و سودآور باشد که بخش خصوصی برای ورود به این حوزه مشتاق شوند و زمینه مناسبی برای رفتن به سمت اقتصاد پایدار ایجاد کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم یادآور شد: واگذاری  بناهای تاریخی در قالب مزایده و قراردادهای بلندمدت اجاره و مرمت، بار مالی نگهداری از اماکنی که ضرورت احیاء آن ها وجود دارد را از روی دوش دولت برداشته و گردش سرمایه قابل توجهی را برای کشور به  همراه خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1