24 آوریل 2024 - 10:51
مدیرکل گردشگری استان خبر داد

اختصاص 15 میلیارد ریال برای توسعه کمپ های گردشگری خراسان شمالی

18 اکتبر 2015 - 15:20 dsfr.ir/du1lq

اختصاص 15 میلیارد ریال برای توسعه کمپ های گردشگری خراسان شمالی
میثم رودکی
کمپ مسافر در شهر محمودآباد شهرستان شاهین دژ

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی گفت: امسال 15 میلیارد ریال برای توسعه اقامتگاه ها و کمپ های گردشگری این استان اختصاص می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، آدینه محمد سویدانلویی اظهار داشت: 6 میلیارد ریال از این رقم برای توسعه زیرساخت های گردشگری در جاجرم و 9 میلیارد ریال نیز برای ایجاد کمپ های گردشگری در فاروج اختصاص می یابد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد و راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای استان نیز امسال 10 میلیارد ریال اعتبار دارد و متقاضیان اجرای طرح های گردشگری مزبور تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات کم بهره و ارزان قیمت دریافت می کنند.

سویدانلویی با تأکید بر ظرفیت های استان برای جذب اکوتوریسم گفت: امسال هر فرمانداری مکلف شده است تا زیرساخت های مناسب برای جذب گردشگر را در یک روستا فراهم کند و بر این اساس قرار است هشت روستای استان از زیرساخت‌های مناسب گردشگری برخوردار شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: ظرفیت های اکوتوریسم در خراسان شمالی فراتر از تصور است و برای رونق صنعت گردشگری و بهره مندی از این فرصت ها نیاز است تا تورگردانان و دفاتر خدمات مسافرتی این ظرفیت ها را به خارج استان و حتی خارج کشور معرفی کنند.

1