پستانداران دریایی و عنکبوتها در بیست و سومین سمینار حیات وحش

17 اکتبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/uc2ah

پستانداران دریایی و عنکبوتها در بیست و سومین سمینار حیات وحش
سعید هاشمی
دلفین های جزیره هنگام در استان هرمزگان

خلیج فارس و دریای عمان یکی از زیستگاه های پستانداران دریایی در دنیا است که تعداد زیادی دلفین، نهنگ و پورپویز در آن ها زیست می کنند. هرچند که در ایران و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان فعالیت زیادی در زمینه شناسایی و پراکنش پستانداران دریایی انجام نگرفته است.

در همین زمینه در بیست و سومین سمینار حیات وحش حامد مشیری از اعضای انجمن طرح سرزمین فعالیت های این موسسه از سال 1387 که با ”وضعیت پستانداران دریایی و اقدامات حفاظتی آن ها در ایران” انجام داده اند را ارائه می دهد.

در قسمت دوم سمینار نیز  علیرضا زمانی نتایج مطالعه خود که طی یک سال اخیر به انجام رسانده را ارائه می کند. موضوع این سخنرانی ”بررسی طبقه بندی و پراکنش عنکبوت های خانواده Filistatidae در ایران” است. در گذشته بر روی این خانواده در ایران مطالعاتی صورت گرفته است ولی با تعداد گونه های محدود. مطالعات جدید انجام گرفته نتایج متفاوتی را نشان می دهد که در جلسه پیش رو از آن ها صحبت خواهد شد.

این سمینار روز دوشنبه 27 مهرماه 1394 در محل سالن اجتماعات انتشارات فنی ایران برگزار خواهد شد. از علاقه مندان درخواست می شود تا حضور خود را در تماس با شماره تلفن 88903513 (دفتر انجمن یوزپلنگ ایرانی) در ساعت اداری و یا ارسال ایمیل به info@wildlife.ir اعلام کنند. علاقه مندان لازم است در عنوان ایمیل عنوان «سمینار 23» را قرار داده و نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در متن وارد کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1