14 آوریل 2024 - 16:40

دلیل کاهش پروازها از آسمان ایران چیست؟

17 اکتبر 2015 - 09:40 dsfr.ir/wr5s9

دلیل کاهش پروازها از آسمان ایران چیست؟
Julian Mittnacht
هواپیمای ایرباس 380 شرکت لوفتهانزای آلمان

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به دلایل کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران گفت: خوشبختانه پرواز هواپیماهای اروپایی بر فراز ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی عابدزاده با اشاره به دلایل کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران گفت: دلیل اصلی این کاهش این است که کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه بحرین، امارات و عربستان با توجه به اینکه سرمایه گذاری سنگینی در حوزه کنترل فضای کشور خود داشته اند از اینکه به رغم این سرمایه گذاری ها پروازهای عبوری از آسمان ایران طی بیش از یک سال اخیر افزایش یافته ناراضی هستند و دلیل کاهش پروازهای عبوری از فضای کشور به دلیل حملات هوایی روسیه به سوریه نیست بلکه به دلیل تبلیغات این کشورها علیه انجام پروازهای عبوری از آسمان ایران است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طی چند روز اخیر خوشبختانه میزان روند نزولی میزان پروازهای عبوری رو به کاهش است. ما از همکاران خود در ایکائو درخواست کردیم دلایل و توجیهات خود را برای کاهش پروازهای عبوری اعلام کنند البته خوشبختانه پرواز هواپیماهای اروپایی بر فراز ایران همچنان ادامه دارد. امیدواریم این مشکل هر چه سریع تر بر طرف شود که در این زمینه با نیروهای مسلح و سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) در ارتباط هستیم.

وی با بیان اینکه میزان نشست و برخاست در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش داشته است، گفت: در بخش پروازهای داخلی و خارجی در مجموع 2 درصد افزایش پرواز داشته ایم.

1