24 آوریل 2024 - 04:53
سلطانی فر:

ایران به دنبال جذب گردشگران ارمنی

15 اکتبر 2015 - 23:20 dsfr.ir/ao9jt

مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ارمنستان یکی از 40 کشور هدف ایران برای جذب گردشگر خارجی است.

مسعود سلطانی فر که به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به ارمنستان سفر کرده است روز پنج شنبه افزود: تهران-ایروان حوزه فرهنگی تمدنی مشترک داریم و علاقه مندان زیادی در این کشور هستند که دوست دارند از جاذبه های گردشگری ایران استفاده کنند و متقابلا هم همین طور است.

وی خاطرنشان کرد: بین دو کشور به لحاظ جغرافیایی فاصله کمی وجود دارد و فکر می کنیم با تلاش های انجام شده، بتوانیم فصل جدیدی را در توسعه روابط با ارمنستان در بخش گردشگری داشته باشیم.

وی با بیان این که بازار ایران برای سرمایه گذاری ارامنه بسیار خوب است، ادامه داد: با توجه به سیاست های دولت برای توسعه بخش گردشگری فکر می کنیم، بتوانیم در زمینه سرمایه گذاران ارمنی هم دستاورد خوبی داشته باشیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمورد فعالیت های میراث فرهنگی هم گفت: ما یک حوزه فرهنگی و تمدنی و همچنین تاریخ دیرینه مشترک داریم، در زمینه میراث فرهنگی کارهای زیادی وجود دارد که باید دو کشور با همکاری یکدیگر انجام دهند. احیا، مرمت و بازسازی اماکن میراث فرهنگی و همکاری بین موزه ها در کنار همکاری مراکز مطالعاتی دو کشور اقداماتی است که باید انجام شود.

سلطانی فر در مورد ثبت مسجد کبود ایروان به عنوان یک اثر تاریخی فرهنگی گفت: پیگیری ثبت جهانی این مسجد در یونسکو را به عهده گرفتیم و متخصصان ما در این زمینه توانایی لازم را دارند. همچنین مرمت و بازسازی این مسجد تاریخی کم نظیر همکاری خوبی را با ارمنستان داشته باشیم.

وی درباره لغو روادید بین دو کشور نیز اظهار داشت: قبل از این سفر در این باره گفت و گو هایی داشته ایم که امیدواریم با فراهم شدن شرایط متقابل در آینده نزدیک به نتیجه برسیم.

شایان ذکر است، دیدار و گفت و گو با وزیر امور گردشگری و نشست با هتل داران ایرانی و ارمنی از برنامه های سلطانی فر در این سفر دو روزه است.

1