تور سافاری گردشگران خارجی در خراسان جنوبی

14 اکتبر 2015 - 15:40 dsfr.ir/fz7m3

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از برگزاری تور رالی و سافاری گردشگران خارجی در این استان خبر داد و گفت: این امر، فرصتی برای معرفی ظرفیت های بی نظیر گردشگری استان است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «رمضانی» با بیان اینکه این گروه با 19 دستگاه خودرو و 30 نفر مسافر با ملیت های فرانسوی و پرتغالی و آلمانی در ایران حضور دارند، افزود: این گروه از 28 مهر تا 2 آبان از کویر دهسلم نهبندان بازدید می کنند.

وی ادامه داد: این گردشگران از مرز بازرگان وارد کشور شده و پس از عبور از استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، تهران، اصفهان و یزد وارد استان شده و در تاریخ 9 آبان از کشور خارج می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی یادآور شد: حضور این گردشگران در معرفی هر چه بیشتر کشور و ترغیب سایر گردشگران برای سفر به ایران نقش موثری دارد.

رمضانی با بیان اینکه تمام تمهیدات لازم برای انجام میزبانی شایسته از این گردشگران انجام شده است، گفت: هر گردشگر خارجی ظرفیتی برای معرفی تاریخ، فرهنگ و نقش سازنده ایران اسلامی در طول تاریخ است.

رمضانی بازدید از روستا و آشنایی با آداب و رسوم ساکنان کویر، بازدید از صنایع دستی منطقه، آشنایی با نحوه امرار و معاش و کشاورزی مردم، اجرای مسابقات سافاری در کویر و اسکی روی شن و هم چنین رصد ستارگان را از مهم ترین برنامه های این گردشگران در کویر دهسلم نهبندان عنوان کرد.

وی از مقدمات انجام ثبت جهانی کویر دهسلم نهبندان در اواخر مهرماه خبر داد و گفت: بر اساس برنامه از پیش تعیین شده شهرستان نهبندان میزبان کارشناسان ارزیاب یونسکو از کشورهای نیوزلند و تونس خواهد بود که از منطقه بازدید خواهند کرد.

گفتنی است؛ روستای دهسلم از روستاهای هدف گردشگری خراسان جنوبی و از توابع بخش مرکزی شهرستان نهبندان است که در فاصله 90 کیلومتری غرب این شهرستان و همچنین در فاصله 270 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان خراسان جنوبی قرار دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1