24 آوریل 2024 - 11:48

هفته آخر مهرماه كرمان از رالی بزرگ كویر میزبان می کند

14 اکتبر 2015 - 12:40 dsfr.ir/5d65x

هفته آخر مهرماه كرمان از رالی بزرگ كویر میزبان می کند
دنیای سفر
تور رالی کویر

سرپرست معاونت گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كرمان گفت: هفته آخر مهرماه كرمان به مدت هفت روز میزبان گردشگران بین المللی رالی در کویر لوت است.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان؛ محمد جهانشاهی سرپرست معاونت گردشگری این اداره كل با اعلام این خبر افزود: رالی بزرگ كویر با حضور 19 خودرو آفرود چهارچرخ كه از اروپا وارد ایران شدند و قصد دارند طی حدود 2 هفته مناطق بیابانی ایران را تجربه كنند، برگزار می شود.

وی اظهار داشت: این گروه 27 مهرماه وارد كویر لوت می شوند و در مسیرهای از پیش تعیین شده خود را با چالش ها و زیبایی های گرم ترین نقطه جهان تلاقی می دهند. تور مذكور توسط یكی از دفاتر خدمات مسافرتی مطرح كشور كه جزو برترین تورگردانان و وارد كنندگان تورهای خارجی به كشور است، برگزار می شود.

وی ادامه داد: این رویداد می تواند از بعد معرفی این منطقه به عنوان یكی از بكرترین و زیباترین بیابان های دنیا تاثیر زیادی داشته باشد.

جهانشاهی با اشاره به اینكه پیش از این و در سال گذشته اولین قطار گردشگری خارجی توسط آژانس مذكور به كرمان سفر كرد، افزود: هم اكنون ارتباط مناسبی بین بدنه گردشگری استان و بخش های فعال این حوزه در سطح كشور و نیز تا حدودی در بازارهای هدف خارجی برقرار است كه از بعد كیفی قابل قبول است اما بعد كمی آن باید بیش از این باشد كه خوشبختانه این روند در حال افزایش می باشد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی و طبیعی بیابان لوت در ادامه از حضور تیم ارزیاب یونسكو در بیابان لوت خبر داد و خاطرنشان كرد: هفته آخر مهرماه تیم ارزیاب "Iucn" كه بازوی سازمان یونسكو در مباحث محیط زیست و طبیعت است برای آخرین بررسی ها از روند ثبت جهانی لوت به كرمان سفر می کنند.

1