کاروان تدبیر و امید در استان مازندران؛

مجتمع توریستی دشت نور با دستور رئیس جمهور توسط سلطانی فر افتتاح شد

13 اکتبر 2015 - 10:20 dsfr.ir/a54bl

مجتمع توریستی دشت نور با دستور رئیس جمهور توسط سلطانی فر افتتاح شد
میراث آریا
مجتمع توریستی-تفریحی دشت نور توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مازندران افتتاح شد.

مجتمع توریستی-تفریحی دشت نور با دستور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، از طریق ویدئو کنفرانس، توسط مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مازندران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پروژه مجتمع توریستی-تفریحی دشت نور در غرب استان مازندران به عنوان یکی از پروژه های مهم این استان که در نوع خود کم نظیر است، با دستور رئیس جمهور از طریق ویدئوکنفرانس، توسط مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در سخنانی از طریق ویدئوکنفرانس به رئیس جمهور گفت: در صورت تامین تسهیلات ظرف دو سال آینده، 19 هتل 5 و 4 ستاره که 15 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند در استان مازندارن افتتاح می شود.

سلطانی فر در مراسم افتتاح این پروژه که با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان در فضایی به مساحت 35 هکتار ایجاد شده است، گفت: دشت نور فضای جذابی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است.

وی ادامه داد: مازندران برای گردشگران مذهبی که از این استان برای رسیدن به مشهد مقدس عبور می کنند، یک فرصت طبیعت گردی است.

همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آخرین برنامه خود از مجموعه تفریحی و سرگرمی پردیسان در بابل بازدید کرد.

یادآور می شود مجموعه پردیسان با فضایی به مساحت 10 هکتار شامل پارک آبی، شهر بازی مسقف و فضای باز، امکانات رفاهی و تفریحی، توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

گفتنی است فاز اول این پروژه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان، تا 6 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

1