در موزه ملی ایران؛

موزه سیار برای کودکان راه اندازی شد

12 اکتبر 2015 - 17:10 dsfr.ir/yq8wv

به مناسبت هفته ملی کودک موزه ای با عنوان "موزه سیار" برای کودکان در موزه ملی ایران شروع به کار کرده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این موزه که به مناسبت هفته ملی کودک در موزه ملی ایران به همت بخش کودک و نوجوان دایر شده است تا پایان این هفته پذیرای کودکان  است.

نیکزاد مدیر موزه سیار، مهم ترین هدف از راه اندازی این موزه را آشنا کردن کودکان با موزه عنوان کرد و گفت: با پیگیری و مساعدت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی و همچنین استانداری استان خراسان رضوی موفق به دریافت مجوز تاسیس موزه سیار شده است.

نیکزاد در پاسخ به این سوال که به چه دلیل از قاشق برای ساخت عروسک ها استفاده کرده است توضیح داد: به دنبال شی برای انتقال مفاهیم مورد نظرش بوده که به جهت اینکه قاشق و چنگال در دسترس همه است از قاشق برای ساخت عروسک هایش استفاده کردم تا با ساخت عروسک های مختلف متناسب با انواع فرهنگ ها و لباس های محلی و حتی عروسک های ملل مختلف، بتوانیم کودکان را با فرهنگ و آداب و رسوم دیگر شهرها و کشورها آشنا کنیم.

نیکزاد با اشاره به اینکه، متاسفانه اکثر بچه ها خصوصا بچه های روستایی با موزه بیگانه بوده و آشنایی خاصی با موزه ندارند گفت: سعی کردیم تا با راه اندازی این موزه بتوانیم در آشنا کردن کودکان روستایی با فرهنگ و سنن بومی و ارزشمند این مرز و بوم گام کوچکی برای فرهنگ سازی برداشته و کودکان را با موزه آشتی دهیم. چون موزه فضای آموزشی بسیار خوبی برای کودکان است و ما وظیفه داریم به بهترین نحو ممکن موزه را به کودکان مان بشناسانیم.

وی با بیان اینکه تشکیل موزه صلح در برنامه و اهداف بعدیش قرار دارد ابراز امیدواری کرد که بتواند برای ساخت موزه صلح حمایت های لازم را از سوی سازمان میراث فرهنگی دریافت دارد.

لازم به ذکر است این موزه تا پایان هفته ملی کودک دایر بوده و علاقه مندان می توانند به همراه فرزندان خود و یا مدیران مدارس با هماهنگی با بخش کودک و نوجوان و یا روابط عمومی موزه ملی برای بازدید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 18 عصر به موزه ملی ایران واقع در خیابان امام خمینی، خیابان سی تیر، پلاک 1 گالری موزه دوران اسلامی مراجعه کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1