آغاز تحقیقات تیم پژوهشی مشترک ایران و آلمان در موزه مردان نمکی

12 اکتبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/ax792

آغاز تحقیقات تیم پژوهشی مشترک ایران و آلمان در موزه مردان نمکی
میراث آریا

پروژه تحقیقاتی مطالعه بر روی مردان نمکی و اشیاء مکشوفه از معدن نمک چهرآباد در زنجان آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان؛ ابوالفضل عالی سرپرست ایرانی هیئت مشترک پژوهش مومیایی های معدن نمک چهرآباد با اعلام این خبر گفت: به منظور انجام برنامه تحقیقاتی و علمی بر روی مومیایی های مردان نمکی، هیئت آلمانی امروز 20 مهر ماه وارد زنجان شد.

این هیئت آلمانی امروز پس از ورود به زنجان با مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری زنجان دیدار و گفتگو کردند. هیئت آلمانی، از موزه و دانشگاه بوخوم در این پروژه علمی مشارکت می کنند.

عالی افزود: پروژه تحقیقاتی مطالعه بر روی مردان نمکی و اشیاء مکشوفه از معدن نمک چهرآباد از امروز آغاز می شود که طی این پروژه انجام مطالعات بر روی مومیایی های طبیعی مردان نمکی، بررسی نمونه های به دست آمده از منسوجات، پارچه ها، ابزار آلات، سفالینه ها، بقایای انسانی و جانوری و نمونه برداری از محل معدن نمک چهرآباد در دستور کار قرار دارد. کار تحقیقات توسط متخصصان ایرانی با مشارکت و همکاری متقابل با هیئت آلمانی در حوزه های؛ باستان شناسی، مطالعات محیطی (چشم انداز باستان شناسی منطقه)، ژئومورفولوژی، گیاه شناسی و جانور شناسی، انجام می شود.

سرپرست ایرانی هیئت مشترک پژوهش مومیایی های معدن نمک چهرآباد یادآور شد: این پروژه مشترک تحقیقاتی در محل موزه باستان شناسی مردان نمکی (عمارت ذوالفقاری) برپا می شود، در این پروژه کاوش های باستان شناسی در دستور کار قرار ندارد و تحقیقات علمی بر روی مومیایی ها و اشیاء مکشوفه انجام خواهد شد که به مدت یک ماه ادامه می یابد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1