هیات گردشگری فرانسه در راه تهران

12 اکتبر 2015 - 15:30 dsfr.ir/d60sy

هیات گردشگری فرانسه سه شنبه وارد تهران می شود تا درباره سرمایه گذاری و تعاملات گردشگری با ایران رایزنی کند.

مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری کشور با اعلام این خبر گفت: این هیات 18 نفره از بخش های هتل سازی، اکوتوریسم، گردشگری سلامت و فرهنگی فرانسه هستند که متعاقب سفر اخیر دو وزیر کشاورزی و تجارت این کشور به ایران، سفری سه روزه به تهران خواهند داشت.

او با اشاره به برنامه سفر این هیات تجاری گردشگری فرانسه اظهار کرد: آن ها در طول مدت حضورشان در کشورمان با همتایان ایرانی خود دیداری خواهند داشت و در نشستی مشترک با بخش خصوصی و فعالان گردشگری دو کشور نیز مقرارت و ضوابط گردشگری و سرمایه گذاری ایران تشریح خواهد شد. بازدید از بناهای تاریخی اطراف تهران نیز جزو برنامه آن ها در طول سفر کوتاه مدت شان خواهد بود تا با برداشت خوبی کشور ما را ترک کنند.

رحمانی موحد با یادآوری این که سفر این هیات گردشگری برای نخستین بار است که اتفاق می افتد، اظهار کرد: در دیدار اخیر دو وزیر فرانسه با سلطانی فر، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، تمایل و آمادگی فرانسوی ها برای اعزام چنین هیاتی اعلام شد که اکنون این برنامه با مشارکت و همکاری سفارت فرانسه در ایران اجرا می شود.

گفتنی است؛ ماه گذشته وزرای کشاورزی و تجارت فرانسه در رأس هیاتی 150 نفره از مشاوران در امور بازرگانی خارجی و جهانگردی و صاحبان شرکت ها و صنایع بزرگ این کشور به ایران سفر کردند.

فرانسه پس از توافق های هسته ای ایران با 1+5 هشدار درباره سفر اتباع خود به ایران را حذف کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1