27 می 2020 - 06:20
در حاشیه بازدید از بافت تاریخی کرمان

بافت تاریخی کرمان احیاء می شود

12 اکتبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/s82q5

با همکاری مسئولان استانی و مشاورین خارجی بافت قدیم کرمان احیاء می شود.

"معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمان؛ "محمد حسن طالبیان" معاون میراث فرهنگی سازمان در حاشیه بازدید از بافت تاریخی کرمان که با حضور مشاورانی از کشور ایتالیا صورت گرفت ، بابیان اینکه سازمان میراث فرهنگی در تلاش است تا بافت تاریخی کرمان را احیاء کند افزود: برگشت رونق به بافت تاریخی کرمان نیازمند نگاه جمعی تمامی نهادهای دولتی و بویژه ساکنان این بافت است.

وی با اشاره به اینکه باید انگیزه حضور مردم در بافت تاریخی فراهم شود ، بیان داشت: اکنون تمامی امکانات موجود در بافت جدید شهر کرمان با رعایت ضوابط میراث فرهنگی در بافت تاریخی نیز فراهم شود تا مردم بیش از پیش تمایل به زندگی و حضور در این قسمت از شهر را داشته باشند.

طالبیان با انتقاد از برخی ساخت و سازهای غیر اصولی در بافت تاریخی کرمان ، اظهار داشت: ایجاد بی ضابطه مجتمع های بزرگ تجاری در اطراف بافت تاریخی به ویژه بازار بزرگ کرمان صدماتی به رونق این مجموعه وارد می سازد.
وی با تاکید بر اینکه نباید به بهانه ایجاد مجتمع های تجاری حیات بافت تاریخی را به خطر انداخت ، تصریح کرد: امیدواریم بافت قدیم کرمان با همکاری مسئولان و مشاوران خارجی بیش از گذشته احیاء شده تا شاهد حضور گردشگران در این قسمت از شهر باشیم.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمامی دغدغه مدیریت استان کرمان احیاء و ساماندهی بافت تاریخی این شهر است که انشاالله با این تلاش همگانی موفق می شویم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1