اعضای بنیاد ملی نخبگان از جاذبه های گردشگری دیدن کردند

7 اکتبر 2015 - 12:20 dsfr.ir/o41lt

اعضای بنیاد ملی نخبگان در قالب طرح ملی ایران، مرز پرگهر از پروژه های ملی و جاذبه های گردشگری کشور بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta)، رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران گفت: این مرکز با همکاری ستاد اجرایی سازی سند راهبردی نخبگان به منظور پیشبرد سند راهبردی کشور در امور نخبگان و جهت آشنا ساختن اجتماع نخبگانی با جاذبه های طبیعی، زیارتی، فرهنگی و اجتماعی کشور و ارتقای خودآگاهی ملی و حس دلبستگی به میهن و همچنین افزایش آگاهی از خدمات متقابل اسلام و ایران با تأکید بر جایگاه بی بدیل اسلام در شکل دهی به هویت ایرانی و ارتقای تمدن ایرانی اقدام به برگزاری بازدیدهای علمی، فرهنگی و پژوهشی ویژه این بنیاد در قالب طرح ملی ایران، مرز پرگهر با رویکرد مهارت- محور کرده است.

 

وی افزود: این بازدیدها نظر به تاکید مقام معظم رهبری در استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت های علمی نخبگان در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر موانع و مشکلات تولید دانش و جنبش نرم افزاری برنامه ریزی شده است.

 

وی این بازدیدها آغازگر حرکتی دانست که طی آن اعضای بنیاد ملی نخبگان در سراسر کشور در قالب اردوهای علمی و تخصصی برای بازدید از پروژه های ملی و دستاوردهای فناورانه نظام مقدس جمهوری اسلامی اعزام خواهند شد.

 

رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران در ادامه به ارائه توضیحات مختصری درخصوص نحوه اجرا و جزئیات بازدیدها پرداخت و گفت: در اولین مرحله از بازدیدهای برگزار شده برای اعضای بنیاد ملی نخبگان شرکت کنندگان در دو اردوی درون استانی و یک اردوی برون استانی شرکت کردند.

 

مقصد اردوی دوروزه برون استانی استان زنجان بود که طی آن دانشجویان از نیروگاه سیکل ترکیبی و شرکت ایران ترانسفو به‌عنوان پروژه‌های ملی و صنعتی و همچنین گنبد سلطانیه (یکی از آثار ثبت شده میراث جهانی) و موزه مردم شناسی (رختشویخانه) به عنوان میراث فرهنگی این استان بازدید کردند.

 

بازدید از پژوهشگاه رویان و باغ پرندگان مقصد اردوی بعدی بود که طی آن دانشجویان با حضور در کارگاه آموزشی(همراه با پرسش و پاسخ) با تاریخچه، فعالیت ها، عملکرد و اهداف این پژوهشگاه آشنا شدند و سپس از نزدیک از آزمایشگاه های بافت شناسی، زیست شناسی مولکولی و پروتئومیکس بازدید کرده و با نحوه فعالیت آنها آشنا شدند.

 

در پایان این بازدید دانشجویان از باغ پرندگان تهران که بزرگ ترین مجموعه نگهداری پرندگان در شمال شرقی پایتخت می باشد نیز بازدید کردند.

 

وی افزود: سومین مقصد مورد بازدید، نیروگاه مپنا و باغ گیاه شناسی واقع در استان البرز بود. دانشجویان در این بازدید از نزدیک با بخش های مختلف شرکت مهندسی و ساخت پره توربین مپنا آشنا شدند و در پایان به باغ گیاه شناسی رفته و از نزدیک با انواع گونه های گیاهی و رویشگاه های مهم كشور نظیر جنگل های خزری، زاگرس، البرز و بیابان های كشور و رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریكا، آسیا و ... آشنا شدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1