22 نوامبر 2019 - 09:04

رایزنی های بین المللی  با هدف توسعه پایدار در کلبه آقامیر

7 اکتبر 2015 - 12:00 dsfr.ir/ar8nc

مسئولان توسعه گردشگری پایدار در کلبه آقامیر

مهرماه 94  هیات بلند پایه ای از سازمان ملل و شرکت giz آلمان و نماینده هایی از سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی کشور در کلبه آقامیر پاسارگاد مبتکر خلاق و کار آفرین کشور حضور یافتند.

ابتدا رالف ونس جف نماینده UN هدف از حضور و وظایف خود در ایران را تشریح نمود و کلوس لن از دفتر همکاری های بین المللی در زمینه توسعه پایدار کشور آلمان giz  سخنانی را ایراد نمود.

 

وصالی فرماندار پاسارگاد طرح باغ ایرانی حقوق بشر، چگونگی ایجاد و اهداف مبتنی بر توسعه پایدار این طرح را برشمرد.

 

رالف  از ایجاد طرح باغ حقوق بشرپاسارگاد و پشتیبانی سازمان  میراث فرهنگی ایران   آگاهی داشته سولاتی پیرامون جوانب حقوقی این طرح بیان نمود که توسط وصالی پاسخ داده شد.

 

امیر میری  چگونگی شکل گیری کمپین خرسی و اهداف ایجاد جنبش ساخت عروسکهای محیط زیستی و ویژگی های مبتنی بر توسعه پایدار و نقش آن در اقتصاد جوامع محلی و فعالیتهای انجام شده در این زمینه را تشریح نمود. نقش و جایگاه توریست در کمک به حفظ محیط زیست به صورت مستقیم با حضور دربین جوامع محلی بویژه عشایر منطقه را از دستاوردهای مهم این کمپین دانست .و نوع جدیدی از گردشگری محیط زیست را معرفی نمود.

 

کلوس لن از giz پس از شنیدن اهداف و فعالیت های انجام شده بیان داشت این طرح و با متد خاص خودش  توانایی تبدیل شدن به یک الگوی جهانی را دارد .تفاهم در زمینه ایجاد بستری مناسب جهت همکاری های دو جانبه انجام پذیرفت . و مقرر گردید طرح باغ حقوق بشر و کمپین خرسی پس از ترجمه به دفتر ایشان ارسال گردد. همکاری ها در تبادل دانش وتجربیات مشترک و نیز کمک و مساعدت های بین المللی نیز مطرح گردید که مورد تواق قرار گرفت .

 

گردشگری نجومی  و دستاوردهای علمی آن در کنار گردشگری مزرعه و باغ با هدف مدیریت منابع آبی نیز مورد بررسی قرار گرفت .و در پایان خرسی نماد تنوع زیستی توسط ایشان خریداری گردید.

 

تجربه زندگی ایرانی به سبک قوم پارس همراه با سرو  دمپخت  سیرموکی ، آش الوک و دوپیازه الو با دمنوش محلی خاطره ای فراموش نشدنی برای میهمانان به  همراه داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1