با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

نمایشگاه توانمندی های روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی افتتاح شد

7 اکتبر 2015 - 10:50 dsfr.ir/ps6nc

نخستین نمایشگاه توانمندی های روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.

یادآور می شود، این نمایشگاه با هدف افزایش سطح کیفی زندگی روستایی، افزایش سهم روستاییان در اقتصاد کشور و جلوگیری از افزایش پدیده شوم مهاجرت روستاییان به شهرها برپا شده است.

گفتنی است، نمایشگاه توانمندی های روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی در 11 هزار مترمربع شامل 7 هزار مترمربع فضای سرپوشیده و 4 هزار متر مربع فضای باز دایر شده است و 9 اقلیم روستایی کشور در این نمایشگاه بازنمایی شده که علاوه بر نوع زندگی روستایی، محصولات و مصنوعات روستاهای کشور را نیز معرفی می کند.

شایان ذکر است، غرفه های دایر شده در فضای باز، محل نمایش تولیدات و محصولات روستایی، غذا و صنایع دستی روستا است و فضای داخلی نیز به فضای تخصصی اختصاص یافته که نمایندگان سازمان های دولتی، سمن ها (سازمانهای مردم نهاد) و مراکز خدمات رسان در آن حضور دارند و به هم اندیشی و ارائه راهکارهایی در مورد چگونگی توسعه روستا و سهم دهی به روستاییان در اقتصاد کلان کشور می پردازند.

همچنین همزمان با برگزاری این نمایشگاه، همایش روز روستا در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

یادآور می شود این نمایشگاه که از روز 14 مهرماه افتتاح شده است تا روز 17 مهر میزبان بازدیدکنندگان و علاقه مندان خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1