5 دسامبر 2023 - 18:42
کارشناس سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد

تهران گرم تر می‌شود / شهرکرد خنک ترین شهر کشور

18 می 2015 - 12:30

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان‌ اینکه تهران تا 3 روز آینده گرم تر می‌شود، گفت: آسمان امروز تهران صاف و آفتابی به همراه وزش باد است.

احد وظیفه در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: در 12 ساعت آینده سامانه بارشی نیمه شرقی و شمالی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد به طوری که در سواحل شمالی کشور و مناطقی از گیلان و ارتفاعات مازندران و گلستان، همچنین در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش‌های خفیف و پراکنده خواهیم داشت. آسمان دیگر مناطق کشور صاف و آفتابی است.

وی با بیان اینکه تهران در سه روز آینده آسمانی صاف و آفتابی به همراه وزش باد را دارد، گفت: روند افزایشی دما در تهران هنوز باقی است و تا سه روز آینده تهران گرم تر می‌شود.

این سامانه بارشی از اواخر وقت روز یکشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود. همچنین خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید در روز جمعه و شنبه مواج و طوفانی خواهد بود این شرایط برای دریای عمان در روز شنبه رخ خواهد داد.

در روزهای شنبه و یکشنبه در اکثر نقاط کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما و در شهرهای صنعتی افزایش نسبی آلاینده ها پیش بینی می شود. مجددا از روز دوشنبه بعد از ظهر با ورود یک سامانه بارشی دیگر از سمت شمال غرب کشور طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ابتدا نوار شمالی کشور و به تدریج نیمه غربی و برخی از مناطق شرقی تحت تاثیر این سامانه قرار خواهد گرفت.

در روز شنبه 9 اسفند ماه نیز هوای شهر تهران صاف و در پاره ای نقاط غبار آلود پیش بینی شده است. بیشینه دمای شهر تهران در این روز 11 درجه سانتیگراد و کمینه آن دو درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. هوای شهر تهران در روز یک شنبه کمی ابری در پاره ای نقاط غبار صبحگاهی و به تدریج همراه با افزایش ابر پیش بینی شده است. بیشترین دمای هوا در این روز 12 درجه سانتیگراد و کمترین آن به سه درجه سانتیگراد می‌رسد.

همچنین هوای شهر تهران امروز صاف تا کمی ابری در پاره ای نقاط همراه با غبار محلی پیش بینی شده است. بیشینه هوا در این روز 10 درجه و کمینه آن یک درجه سانتی گراد می‌باشد.

شهرکرد را با دمای 2 و اهواز را با دمای 39 درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرم ترین مراکز استان‌های کشور اعلام شده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1