21 فوریه 2024 - 16:10

آغاز همکاری صندوق ملی محیط زیست و اروپا

6 اکتبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/l1892

امضای تفاهم نامه صندوق ملی محیط زیست با بنیاد سوکو آلمان بر مبنای همکاری های مشترک، استفاده از تجارت لهستان در زمینه ایجاد صندوق و بانک محیط زیست در این کشور و همکاری صندوق با شرکت مونترسی ایتالیا این روزها نشان دهنده سیاستگذاری مدیران این صندوق جهت ورود جدی تر به عرصه محیط زیست است.

هومن لیاقتی مدیر صندوق ملی محیط زیست در گفت و گو با «دنیای سفر» با بیان اینکه قرار است صندوق محیط زیست ایران و لهستان به عنوان خواهرخوانده معرفی شده و کارهای مشترک میان صنایع آن کشور و سازمان حفاظت محیط زیست شکل گیرد، اظها کرد: همچنین ما درصدد همکاری با ایتالیا در زمینه انرژی های تجدیدپذیر هستیم.

وی برگزاری سمینارهای مشترک با مدیران صنایع آلمان، اتریش و لهستان را از دیگر برنامه های آتی صندوق عنوان کرد و گفت: همچنین در این زمینه درصدد ایجاد ارتباط با سوئد به عنوان کشوری که در زمینه شاخص های صنعت سبز و محیط زیست جایگاه خوبی دارد هستیم.

مدیر ملی صندوق محیط زیست همکاری با سایر کشورها مانند نروژ را از برنامه های آتی صندوق عنوان کرد و گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته با ایتالیا و علاقه مندی آنها، همکاری های مشترک جهت اجرای پروژه های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر در سیستان و بلوچستان آغاز می شود.

وی همکاری با لهستان و بنیاد سوکو درباره آموزش محیط بانان را از دیگر موارد همکاری با این کشورها دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های تخصصی در دستو رکار صندوق در همکاری با این کشورهای اروپایی است.

1