8 دسامبر 2023 - 05:53

ثبات بیشتر بازار جهانی قهوه در پی رونق رقابت

6 اکتبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/et6j2

ثبات بیشتر بازار جهانی قهوه در پی رونق رقابت
villagecoffee.biz
قهوه چه سرد باشد چه گرم، پایه فوق العاده ای برای یک نوشیدنی خوشمزه است.

کافه نشینی هر چند پدیده ای نوظهور و معاصر نیست اما در این سال ها در ایران رونق بسیار یافته است و قهوه چه سرد باشد و چه گرم، پایه فوق العاده ای برای سرو انواع نوشیدنی در این کافه هاست.

رؤسای دو شرکت بزرگ اروپایی تولید کننده قهوه در گفتگویی با اگری مانی، اعلام داشتند:‌ «صنعت قهوه در سال اخیر به دلیل فضای رقابتی شدیدتر، با ثبات بیشتری مواجه شده است. این درحالی است که سال گذشته این صنعت، شاهد ادغام دو شرکت از سه شرکت بزرگ سازنده قهوه اروپا بود‌.»

آندرا ایلی،‌ رئیس  شرکت ایتالیایی ایلی کافه، اعلام کرد که در پی رخ دادن اتفاقات اخیر، گروه در انتظار معاملات بیشتر در بخش قهوه است. این اتفاقات شامل تاسیس شرکت ژکوب ابرت  از ادغام دو شرکت مستربلندر و موندلز در سال گذشته بود، گروهی که فروش سالانه آن بیش از 7 میلیارد دلار گزارش شده است.

 وی افزود :«ما انتظار داریم در دو یا سه سال آینده تولیدات بیشتری داشته باشیم، اگرچه کمتر از مقداری خواهد بود که شرکت ژاکوب ایبرت تولید می‌کند.»
 
جوزپه لاوتزا،‌ نایب رئیس شرکت لاوتزا نیز به هیئت جهانی قهوه اعلام کرد: «ثبات بیشتری در بازار قهوه مشاهده خواهیم کرد.» وی به مشاهده تحولات بزرگ در صنعت  قهوه در 20 سال آینده اشاره کرد.

با این حال، مقامات با تقویت سهام بازارهای داخلی، در پی انجام معاملات در آن‌سوی مرزها هستند، اتفاقی که منجر به ایجاد فرصت‌های رشد برای این گروه در ناحیه‌هایی با رشد آهسته خواهد شد.

برای مثال در اروپا، در حالی که اسپانیا و بریتانیا با رشد تقاضا مواجه اند، ‌بازارهای مهم آلمان، فرانسه و ایتالیا با فشار ناشی از مشکل ضعف اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

لاوتزا در گفتگو با اگری مانی با اذعان به این که میزان مصرف قهوه بین کشورهایی با فرهنگ‌های مختلف بسیار متفاوت است، از این واقعیت به عنوان مانعی برای جهانی شدن این صنعت یاد کرده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اقتصاد نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1