میهمان ما باشید

5 اکتبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/j959e

میهمان ما باشید
خبرگزاری مهر

نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران از 27 تا 30 بهمن ماه سال جاری با شعار "میهمان ما باشید" برگزار خواهد شد.

با آغاز فعالیت دولت یازدهم و به تبع آن حضور مسئولان جدید در حوزه گردشگری، تلاشهای نوینی برای معرفی ایران به عنوان مقصدی امن با جاذبه های فراوان صورت گرفت. یکی از این فعالیت ها برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران بود که سال گذشته هشتمین دور خود را با نام پیشوند بین المللی پشت سر گذاشت اما حضور تنها 13 کشور از میان صدها کشوری که دعوتنامه حضور برای آنها ارسال شده بود نگرانی هایی بابت بین المللی بودن این نمایشگاه بوجود آورد.

به هر روی، هشتمین دور از نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با شعار به ایران بیایید و محوریت معرفی کاروانسراهای ایران سال گذشته در مساحتی به وسعت 26 متر مربع در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

امسال نیز نهمین دور این نمایشگاه از 27 تا 30 بهمن ماه در همان وسعت در نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد. به همین منظور نشست خبری "اطلاع رسانی درباره نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران و رونمایی از پوستر مربوطه" صبح امروز با حضور "علی باقر زرگران نعمتی" مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری و "فرهاد امینیان" مدیرعامل شرکت بازرگانی و نمایشگاهی تهران برگزار شد.

به گفته امینیان، نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در 7 سالن برگزار خواهد شد و با توجه به تقویت بخش های علمی این نمایشگاه، امسال 3 کارگاه آموزشی اعم از همایش گردشگری حلال، گردشگری سلامت و فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در روزهای 28 تا 30 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

گروه های اصلی شرکت کننده در این نمایشگاه شامل، شرکت های خدمات مسافرتی، هتل ها و مراکز اقامتی، فعالان گردشگری سلامت، زیارتی و ورزشی، تشکل ها، صنایع دستی، کتب و نشریات، مراکز گردشگری و تفریحی، نرم افزار و IT، حمل و نقل، بیمه، آموزش و مناطق ویژه می شود. البته صنایع دستی فضای ویژه ای خواهد داشت تا امکان ارائه فعالیت ها در قالب کارگاه ها امکانپذیر شود.

ساعتی برای گردش

ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت 10 تا 17 خواهد بود و با توجه به آنکه دو روز پایانی نمایشگاه در روزهای پنجشنبه و جمعه است، عموم جامعه می توانند بازدید موثری از این نمایشگاه داشته باشند.

به گفته امینیان، هزینه برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حدود 2 میلیارد تومان خواهد شد از این رو قصد بر جذب حامیان جدید است چراکه هزینه غرفه ها برای خارجی ها متری 200 یورو و برای ایرانی ها متری 85 هزار تومان است که مالیات و ارزش افزوده نیز به این مبلغ اضافه می شود.

تبلیغاتی که نیست اما باید باشد

به گزارش دنیای سفر، یکی از ضعف های نمایشگاه های گردشگری در بخش تبلیغات است چنانکه سال گذشته تبلیغات محیطی و رسانه ای هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بسیار محدود بود چراکه تنها به تبلیغ در 11 بیلبرد و پخش 35 تیزر اکتفا شده بود و از تبلیغات برون مرزی هم خبری نبود و تنها به دعوت از سفرا اکتفا شده بود.

نعمتی یکی از دلایل کم فروغ بودن حضور کشورهای خارجی در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران را شرایط خاص و متفاوت ایران در سال گذشته عنوان کرد و ادامه داد: سال گذشته توجه اصلی ما بر گردشگری داخلی بود و امسال تاکیدمان بر بعد بین المللی نمایشگاه است. از این رو قرار است بخش خارجی را به یک شرکت آلمانی برون سپاری کنیم و طی هفته آینده با سفرا به صورت مستقیم نشست برگزار کنیم. در عین حال با گروه های خارجی به صورت انفرادی برای حضور در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران دیدار خواهیم داشت.

این صحبتها درحال مطرح می شود که کشوری مانند ژاپن سالهاست نمایشگاه های ایران را تحریم کرده است و در آن حضور نمیابد.

بوم گردی ظرفیتی ویژه

با توجه به آنکه سال گذشته یک سالن به معرفی بومگردی اختصاص داده شده بود و شعار امسال نیز "میهمان ما باشید" است، توجهات به سوی پذیرایی و خانه ایرانی معطوف شده است. به گفته نعمتی قرار است سالن 38 به استان ها اختصاص یابد و البته متراژی دو برابر آنچه در سال گذشته داشتند برای معرفی جاذبه ها و امکاناتشان خواهد بود و بومگردی نیز همانند سال گذشته مورد توجه است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1