1 مارس 2024 - 11:26

اعلام آمادگی ایران برای ایجاد پارک های صلح و دوستی با کشورهای همسایه

3 اکتبر 2015 - 16:10 dsfr.ir/3i9wk

دیدار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با مدیر برنامه "انسان و کره مسکون" یونسکو

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ملاقات با مدیر برنامه انسان و کره مسکون آمادگی ایران را برای همکاری با یونسکو به منظور ایجاد پارک های صلح و دوستی اعلام کرد.

هان چونلی مدیر برنامه انسان و کره مسکون و ایستر لروش رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در ایران با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ملاقات و گفتگو کردند.

در ابتدای این ملاقات که در حاشیه کارگاه منطقه ای انسان و کره مسکون صورت گرفت هان چونلی مراتب تسلیت دبیرکل یونسکو به مناسبت فاجعه منا را به ملت و دولت ایران اعلام کرد.

در این نشست گزارشی از مناطق ثبت شده نزد یونسکو به عنوان ذخیره گاه زیستکره ارائه و تاکید جمهوری اسلامی ایران برای ثبت هامون به عنوان سایت جدید انسان و کره مسکون به نماینده یونسکو ابلاغ شد.

ابتکار همچنین آمادگی کشورمان برای ایجاد پارک های صلح و دوستی با کشورهای همسایه را اعلام و افزود؛ مقدمات ایجاد این مناطق با ارمنستان، ترکمنستان، عراق و افغانستان فراهم شده ولی انتظار داریم سازمان های منطقه ای نظیر سازمان همکاری اقتصادی (اکو) و نهادهای بین المللی مثل یونسکو دراین زمینه نقش فعال تری ایفاء کنند.

گفتنی است ایجاد ذخیره گاه زیستکره هامون اخیرا" به تصویب کمیته ملی انسان و کره مسکون رسیده و برای طی مراحل ثبت جهانی به یونسکو ارسال شده است.

1