شماره دهم مجله کندوج منتشر شد

30 سپتامبر 2015 - 14:00 dsfr.ir/cz6b9

شماره دهم مجله کندوج منتشر شد
کندوج
شماره دهم مجله کندوج منتشر شد

 شماره دهم ویژه تابستان مجله کندوج پس از یک وقفه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در این شماره همچنین با سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه در زمینه ثروت گیلانی ها و محمدعلی اینانلو روزنامه نگار و کارگردان در رابطه با موزه میراث روستایی گیلان گفت و گو شده است.

در سرمقاله این شماره به قلم محمود طالقانی آمده است: جامعه در حال گذر ایران در چند دهه اخیر گرفتار بحران فرهنگی و هویتی کم سابقه ای در تاریخ طولانی خود شده است، جامعه ای که قدرت پیام های فرهنگی خود را از دست داده و به همین دلیل در مقابل تهاجمات فرهنگی آسیب پذیر است. در چنین شرایطی نهادها و متولیان ذیربط با توجه به بازتاب های سیاست گذاری و عملکرد چند دهه گذشته خود بایستی رویکردی کاملا متفاوت و بعضا متضاد با گذشته را در راس برنامه های خود قرار دهند.

در مجله کندوج مطالبی دیگر چون نقش آب در حیات ایران زمین "سیدمحمد بهشتی"، موزه ای از جنس اکوزوفی "سبحان آهنی"، بررسی موانع توسعه گردشگری فرهنگی در ایران "رضا معصومی راد"، طبیعت تاریخ و فرهنگ گیلان، منشا مستمر تمدن و منشور توسعه پایدار به چاپ رسیده است.

پیشینه چایکاری در ایران زمین "سارا غلامی"، گیاهان دارویی-خوراکی در منطقه گرمسار، مطالعه موردی روستای کهن آباد از مطالب دیگر آخرین شماره کندوج است.

این مجله با صاحب امتیازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و پژوهشکده تحقیقات کاربردی فرهنگ ایرانی و مدیر مسئولی سید احمد محیط طباطبایی و سردبیری داریوش طالقانی منتشر می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1