9 ژوئیه 2020 - 20:57

همایش "ایران سرزمین صلح، سرزمین مهر" در سعدآباد برگزار شد

29 سپتامبر 2015 - 14:00 dsfr.ir/es2iu

همایش "ایران سرزمین صلح، سرزمین مهر" به کوشش «انجمن برپاداران درفش کاویانی» برگزار شد.

همایش "ایران سرزمین صلح، سرزمین مهر" به کوششِ «انجمن برپاداران درفش کاویانی» و با حمایت «معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور - دفتر امور مجامع و تشکل ها» همزمان با روز گردشگری در مجموعه سعدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد؛ جمعی از مسؤولان ارشد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، نمایندگان سازمان ملل متحد در تهران، معاون  توسعه و رفاه اجتماعی و امور گردشگری شهرداری منطقه یک تهران و تعدادی از هنرمندان برجسته کشور در این همایش حضور داشتند.

همایش ایران؛ سرزمین صلح، سرزمین مهر با خیرمقدم و سخنان مریم ابراهیمیان مدیرعامل «انجمن برپاداران درفش کاویانی» در خصوص انگیزه برپایی این همایش شروع شد و در ادامه حسین الله بداشتی مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به ایراد سخنرانی پرداخت.

حسین الله بداشتی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ صلح و گردشگری گفت: به طور یقین جوامعی که در صلح و آرامش بیشتری باشند پذیرای گردشگران بیشتری هستند و در صنعت توریسم موفق ترند.

وی تاکید کرد: ایران هرگز کشور جنگ پذیری نبوده و حتی در هشت سال فاع مقدس کشور ایران شروع کننده جنگ نبود. ملت ایران همیشه صلح طلب و خواستار آرامش بوده اند و امیدوارم با توجه به توافقاتی که در سیاست های دولت صورت گرفته بتوانیم پیام صلح را به مردم کشورهای جهان برسانیم. امید است این همایش پیش درآمدی باشد تا بتوانیم در زمینه برقرای صلح و آرامش گام های موثر و ارزشمندی برداریم.

مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد افزود: جشنواره و نمایشگاه بزرگ فیلم و عکس با موضوع «ایران؛ سرزمین صلح، سرزمین مهر» تاریخ یکم تا هشتم دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

در ادامه این همایش از دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور به عنوان شخصیت صلح ایران تشکر و قدردانی به عمل آمد و متن لوح تقدیر توسط علیرضا افشاری دبیر "انجمن دیده بان یادگارهای فرهنگی، طبیعی" برای حضار قرائت شد.

در بخش دیگری از همایش از استاد شهیر هنرهای تجسمی و مجسمه سازی و از بنیان گذاران سازمان پژوهش های علمی صنعتی ایران و هم چنین عضو هیئت مدیره انجمن مجسمه سازان ایران، حسین فخیمی طراح و خالق تندیس زیبای صلح با اهدای لوح تجلیل شد.

قرائت متن پیام دبیر کل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی جهانگردی، توسط آقای مقدم نماینده سازمان ملل متحد از دیگر برنامه های این همایش بود.

سپس نماهنگ وطن با صدای هنرمند ارزشمند کشور علیرضا اعصار که توسط دانشجویان دانشگاه شیراز ساخته شده، پخش شد.

خانم دکتر نصیری معاون توسعه رفاه اجتماعی و امور گردشگری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از دیگر سخنرانان این همایش بود. که در خصوص محورهای اصلی فعالیت های سازمان مربوطه و ارتباط  تنگاتنگ این سازمان با گردشگری به ایراد سخنانی پرداخت.

در بخش دوم، نقالی و شاهنامه خوانی توسط هنرمند نقال، فرنگیس طوسی اجرا شد و با سخنرانی استاد فریدون جنیدی، پژوهشگر تاریخ و فرهنگ ایران، در خصوص تاریخ صلح طلبی ایران و همچنین سخنرانی فرشید ابراهیمی پژوهشگر تاریخ، با موضوع ایران پناهگاه و مأمن ادیان مختلف به پایان رسید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1