رساله های دانشجویان صنایع دستی به نمایش در می آید

29 سپتامبر 2015 - 13:00 dsfr.ir/yt3g4

پژوهشکده هنرهای ملی-سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به منظور برقراری تعامل میان دانشجویان رشته صنایع دستی و تولید کنندگان این حوزه نمایشگاهی را از رساله های دانشجویان این رشته برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا بهرمان رییس پژوهشکده هنرهای سنتی امروز "سه شنبه" با بیان این مطلب تصریح کرد که با برگزاری این نمایشگاه دانشجویان رشته صنایع دستی با کاربرد تحقیقات خود و تولیدکنندگان نیز با پژوهش هایی که در حوزه فعالیت شان انجام گرفته است آشنا می شوند.

او با بیان اینکه رشته صنایع دستی در تمامی دانشگاه های هنر کشور راه اندازی شده است افزود: سالیانه دانشجویان زیادی در این رشته فارغ التحصیل می شوند و هر کدام بنا به مقطع تحصیلی رساله ای را ارائه می دهند که اکثر آن ها به پژوهش های اصیل و خلق آثار هنری می انجامد.

بهرمان با اشاره به اینکه این رساله ها معمولا به بخش های کتابخانه ای واگذار و بدون استفاده رها می شوند تصریح کرد: یکی از وظایف دانشگاه ها برقراری ارتباط با بخش تولید است که متاسفانه این ارتباط همواره قطع است.

او اظهار داشت: با توجه به ارتباط مستحکمی که میان پژوهشکده هنرهای سنتی با نظام دانشگاهی و مخاطبان بخش تولید برقرار است این پژوهشکده در نظر دارد به منظور برقراری این ارتباط نمایشگاهی را از رساله های دانشجویان رشته صنایع دستی برگزار کند.

بهرمان با اشاره به استقبال خوب دانشگاه ها برای شرکت در این نمایشگاه تصریح کرد که نخستین نمایشگاه رساله های دانشجویی در رشته صنایع دستی با همکاری دانشگاه هنر تهران، مرکز آموزش عالی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه الزهرا و دانشگاه سوره برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در هفته دوم مهر ماه امسال در پژوهشکده هنرهای ملی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود تصریح کرد: بازدید علاقه مندان در این نمایشگاه آزاد است. وی خاطر نشان کرد: با برگزاری این نمایشگاه فرصتی فراهم می شود تا دانشجویان رشته صنایع دستی و تولید کنندگان این حوزه بتوانند با یکدیگر ارتباط مستقیم برقرار کرده و با نحوه فعالیت یکدیگر آشنا شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1