معاون گردشگری خبر داد

منشور حقوق مسافر تدوین شد

28 سپتامبر 2015 - 15:50 dsfr.ir/tr26e

منشور حقوق مسافر تدوین شد
میثم رودکی
منشور حقوق مسافر در تمام دفاتر خدمات مسافرتی نصب می شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: خوشبختانه منشور حقوق مسافر در سازمان میراث فرهنگی تدوین شده است و به زودی در تمام دفاتر خدمات مسافرتی نصب می شود.

به گزارش دنیای سفر، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری که در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد، با بیان اینکه در همین روزی که هستیم 3 میلیون نفر در دنیا به گردشگری می پردازند و با گذشت یک ماه تعداد آن ها به 100 میلیون نفر می رسد، اظهار داشت: گردشگری موجب تحولات مهمی خواهد شد که جهانی رنگ باخته را به جهانی با جاذبه تبدیل می کند و دور نیست که گردشگری رنسانسی در جهان به پا کند.

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری، تدوین و تبیین برنامه ششم به اتمام رسیده و آماده مرحله تلفیق است؛ همچنین در برنامه ریزی برنامه ششم توسعه، رهبر معظم انقلاب 5 برابر وضعیت فعلی را برای گردشگری در نظر گرفتند که مسئولیت سنگینی روی دوش ماست و برای تحقق آن همه صنوف و سازمان های مرتبط باید تمام قد وارد این عرصه شوند.

رحمانی موحد با بیان اینکه سرمایه گذاری برای احداث واحدهای اقامتی اولویت اول گردشگری محسوب می شود، گفت: خوشبختانه منشور حقوق مسافر در سازمان میراث فرهنگی تدوین شده است و به زودی در تمام دفاتر خدمات مسافرتی نصب می شود.

معاون گردشگری اظهار کرد: سال های پیش روی گردشگری، مملو از فرصت و ظرفیت های طلایی برای خدمت به این صنعت است. گردشگری قبل از اینکه به هتل، مهمانسرا و اقامتگاه نیاز داشته باشد به انسان های با گذشت، علاقه مند و ثابت قدم در این صنعت نیاز دارد تا روزهای اوج و پرثمر گردشگری کشور با عبور از آرزوهای شخصی، تبدیل به هدفگذاری جمعی شود و تمام آحاد این خانواده بزرگ از مزایا و نتایج آن بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: در حالی روز گردشگری را برگزار می کنیم که همین امروز 3 میلیون و تا پایان ماه 100 میلیون گردشگر به طور متوسط در جهان سفر می کنند. تحولی که توسعه آن باعث ایجاد جهانی آکنده از تفاهم و بی منازعه خواهد شد. ارزش های مشترک بشری در گردشگری به بهترین شیوه های ممکن مورد اجماع مردم جهان قرار دارد. ما نیز منتظر تحولات بنیادین مثبت و فزاینده در گردشگری کشور هستیم و برای رسیدن به این مهم گام های اساسی بر می داریم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: برای توسعه گردشگری باید مراجع اجتماعی به خوبی ادای دین کنند و فعالان گردشگری صنوف وابسته، مطبوعات، مدیران و صاحبان این صنعت تمام قد وارد این عرصه شوند. ما چشم امید داریم با حمایت های دولت خدمتگزار بتوانیم جهش بزرگ در صنعت گردشگری کشور را رقم بزنیم و در این خصوص سرمایه گذاری برای احداث واحدهای اقامتی و ارتقاء کیفیت خدمات، حرف اول را خواهند زد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1