10 ژوئن 2024 - 15:43
با حضور معاون رییس جمهوری

بهره برداری از پل معلق در مشگین شهر

16 می 2015 - 16:00 dsfr.ir/7554a

بهره برداری از پل معلق در مشگین شهر
دریافتی
بهره برداری از پل معلق در مشگین شهر

پل معلق مشگین شهر در ارتفاع 80 متری رودخانه خیاوچای احداث شده و دارای 2 متر عرض و 365 متر طول است.

به گزارش «دنیای سفر» این پل در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی احداث و برای احداث پل و تاسیسات جانبی آن بیش از 400 میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون رییس جمهوری در آیین بهره برداری از این پل گفت: ایران در زمینه ساخت تاسیسات و ابنیه ها در تمامی زمینه ها از جمله گردشگری به توانایی های خوبی دست یافته است. نمونه این توانمندی ها پل معلق مشگین شهر است. نقشه و تمام مراحل مطالعه، طراحی و اجرای این سازه توسط کارشناسان داخلی انجام شده است.

مجید خدابخش استاندار اردبیل نیز در سخنانی در این آیین جذب و حمایت از سرمایه گذاران را از سیاست های اصلی دولت در این استان ذکر کرد و گفت: دستگاه های ذیربط برای حمایت و تسهیل امور سرمایه گذاران آماده اند. گردشگری یکی از محورهای توسعه استان اردبیل است و در این زمینه از هر گونه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی حمایت می شود و نمونه آن اقدام های حمایتی و تشویقی است که در مورد پروژه پل معلق مشگین شهر انجام گرفت.

یونس اسدی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس نیز این شهرستان را دارای قابلیت های سرمایه گذاری در زمینه گردشگری دانسته و خواستار توجه بیشتر دولت به این منطقه شد.

با توجه به استقبال مردم از پل طبیعت در تهران، پیش بینی می شود از پل معلق مشگین شهر نیز استقبال خوبی به عمل آید. پل معلق مشگین شهر برای دوست داران ورزش های ماجراجویانه مانند "سقوط آزاد" جذاب است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1