29 می 2020 - 10:47

اجرای نمایش پنه لوپه در موزه ملی

28 سپتامبر 2015 - 15:00 dsfr.ir/wy8ap

نمایش کوتاه پنه لوپه امروز و همزمان با گشایش "نمایشگاه پیکره ای برای صلح، مجسمه های پنه لوپه از تخت جمشید تا رم"در موزه ملی اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، احمد محیط طباطبایی قائم مقام ایکوم با اعلام این خبر یادآور شد که این نمایش ساعت 18:30 امروز "دوشنبه "در موزه ملی اجرا می شود.

او با اشاره به همکاری ایکوم در افتتاح نمایشگاه مورد اشاره افزود: اردشیر صالح پور عضو هیأت اجرایی و مسوول بخش هنری ایکوم اجرای یک تئاتر در ارتباط با موضوع پنه لوپه را طراحی کرده است که امروز به مورد اجرا گذاشته می شود. به گفته وی پوستر ویژه ای نیز برای این نمایشگاه طراحی شده است.

طباطبایی همچین گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه پنه لوپه آثار "مارک شاگال" که در ارتباط با داستان پنه لوپه نوشته شده در موزه ملی به نمایش در می آید. به گفته او این آثار در کاخ موزه نیاوران نگه داری می شود.

گفتنی است این نمایشگاه که برای نخستین بار و بر اساس تفاهم نامه موزه ملی، موزه واتیکان و موزه کاپیتولینی و حمایت بنیاد پرادا برگزار می شود برای 4 ماه ادامه خواهد داشت.

تندیس "پنه لوپه" کشف شده در تخت جمشید پس از برگزاری نمایشگاهی 4 ماهه در ایتالیا به همراه 3 همزاد ایتالیایی خود، دو پیکره از واتیکان و یک پیکره از کاپیتولینی به وطن بازگشت که امروز در معرض دید عموم گذاشته می شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1