26 می 2020 - 22:20

باشگاه مشتریان؛ تکنیکی موثر برای بازاریابی شرکت ها

28 سپتامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/hh73d

یکی از تکنیک هایی که ایرلاین های مهم بین المللی روی آن متمرکز شده اند، راه اندازی باشگاه مشتریان است که با اعطای امتیازاتی به اعضا از تکنیکی موثر برای بازاریابی خود بهره می برند.

به گزارش میراث آریا؛ یکی از غرفه هایی که از نظر ماهیت مربوط به حوزه گردشگری است و در نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری حاضر شده است، مربوط به شرکت هواپیمایی ماهان است.

قنبری مسوول غرفه ماهان در نمایشگاه در مورد فعالیت که این غرفه در نمایشگاه بر عهده دارد، گفت: غرفه هواپیمایی ماهان در نمایشگاه به معرفی باشگاه مسافرین می پردازد. وی با شرح مقدمه ای در مورد سابقه راه اندازی باشگاه مسافرین ماهان افزود: این باشگاه تقریبا از سال 88 شروع شده که مسافرین می توانند در آن عضو شوند و پروازهای داخلی و خارجی خود را ثبت کنند که با ثبت آن امتیاز دریافت می کنند که اگر امتیاز به حد نصاب برسد، خدمات مختلفی به وی ارایه می شود.

مسوول غرفه ایرلاین ماهان در نمایشگاه ملی مشارکت ملی گردشگری با ذکر خدمات ارایه شده به مسافرانی که امتیاز لازم را می گیرند، گفت: از جمله بلیت رایگان، ارتقای کلاس های پروازی رایگان، انجام حمل و نقل مسافر از منزل تا فرودگاه و برعکس و در نظر گرفتن ارایه اضافه بار خدماتی است که به اعضای باشگاه مسافرین که امتیازات لازم را بدست آورند، اختصاص پیدا می کند.

وی با بیان اینکه هرچه امتیاز بیشتر شود رده امتیازی نیز متفاوت می شود، اظهار کرد: سه رده کلاسیک، نقره ای و طلایی در باشگاه مسافرین ماهان داریم که این رده بندی بر اساس میزان مسافت پیموده شده و هم بر اساس کلاس فروش بلیت مسافر امتیاز داده می شود.

قنبری در تشریح چگونگی امتیازدهی در باشگاه مسافرین گفت: مسیرهای داخلی به صورت میانگین رفت و برگشت 600 امتیاز دارد که اگر امتیاز اولیه 1500 امتیاز باشد وقتی این امتیاز به مقدار 25 هزار برسد کارت نقره ای و اگر به مقدار 50 هزار می رسد کارت طلایی اهدا می شود که بلیت به نام هر شخصی که باشد عضویت به نام وی ثبت می شود که عضویت حقیقی است.

وی افزود: باشگاه مسافرین ماهان هم اکنون حدود 10 هزار عضو دارد که بیش از هزار نفر از این اعضا دارای کارت طلایی هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1