مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران هشدار داد:

در شبکه های اجتماعی موبایلی به دنبال خرید خدمات سفر نباشید

28 سپتامبر 2015 - 12:10 dsfr.ir/be4ek

در شبکه های اجتماعی موبایلی به دنبال خرید خدمات سفر نباشید
از خرید خدمات سفر در شبکه های اجتماعی موبایلی خودداری کنید
دنیای سفر

به مناسبت روز جهانی جهانگردی کارگاه آموزشی قوانین ناظر بر صنعت گردشگری در فضای مجازی با مشارکت پلیس فتا و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ویژه شاغلین دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان تور در موزه آبگینه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در حاشیه این مراسم گفت: فضای مجازی چاقویی دو لبه برای کاربرانی است که به دنبال خرید خدمات سفر می باشند محصوب می شود، وی از همشهریان خواست در شبکه های اجتماعی نظیر لاین و تلگرام، واتس آپ و ... به دنبال خرید خدمات سفر نباشند و تنها خرید خود را از سایت های دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند ب و مراکز اقامتی دارای مجوز انجام دهند.

خسروآبادی دسترسی بیشتر به خدمات و سرعت در خردید و کاهش هزینه ها را از مزایای استفاده صحیح از ارائه خدمات صنعت گردشگری در فضای مجازی بر شمرد.

وی خواستار آن شد که هموطنان به هیچ عنوان به تبلیغ های افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی اطمینان نکنند و از واریز وجه و ارسال مدارک نظیر گذرنامه خودداری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی با اعلام آنکه گستره فضای مجازی به اندازه ای است که قابلیت رصد همه فعالیت ها توسط اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به عنوان نهاد متولی نظارتی غیرممکن و محال است افزود: آگاهی عمومی بهترین راه برای مقابله با افراد سودجو و غیرمجاز در فضای مجازی است.

در حاشیه این همایش از نخستین نقشه گردشگری منطقه 11 شهر تهران که با هدف معرفی جاذبه های فرهنگی و تاریخی این منطقه طراحی و چاپ شده بود رونمایی شد.

1