در سومین روز نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری مطرح شد؛

تاثیرگذاری پرنده نگری در توسعه گردشگری طبیعی کشور

28 سپتامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/9g5jr

مسئول روابط عمومی باشگاه پرنده نگری ایرانیان در سومین روز از نمایشگاه تخصصی گردشگری گفت: پرنده نگری یعنی لذت دیدن پرندگان آزاد در محیط طبیعی که خود شاخه ای از طبیعت گردی است و به توسعه گردشگری کمک می کند.

به گزارش میراث آریا؛ سید حامد موسوی مسئول روابط عمومی و عضو هیئت موسس باشگاه پرنده نگری ایرانیان با بیان این مطلب افزود: پرنده نگری در دنیا هواداران و طرفداران خاص خود را دارد اما در ایران به دلیل آگاهی کم مردم تعداد پرنده نگرها خیلی زیاد نیست، علی رغم اینکه ایران یکی از مناطق بسیار مناسب برای پرنده نگری است و همچنین ایران جزو مسیرهای است که مهاجرت پرندگان از شمال به آفریقا و سایر کشورها را داراست بسیار می تواند در حوزه پرنده نگری مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: پرنده نگری یک تفریح است که طی آن یک پرنده نگر با ابزارش از جمله یک دوربین و کتاب راهنما به محیط زیست پرنده که این محیط حتی می تواند یک پارک در شهر محل زندگی فرد باشد (مانند پارک شهر در تهران با تنوع 40 گونه پرنده در تهران) مراجعه کرده و پرنده نگری را انجام می دهد.

وی یادآور شد: در باشگاه پرنده نگری ایرانیان تعدادی علاقه مند به پرنده نگری با هدف ترویج و آموزش و اشاعه پرنده نگری دور هم جمع شده و این فعالیت و به نوعی رشته گردشگری را توسعه می بخشند. این باشگاه هدف دو جانبه ای را دنبال می کند نخست کمک به مردم برای لذت بردن از طبیعت و نیز کمک به حفظ محیط زیست. پرنده نگری می تواند جایگزین شکار باشد، در این راستا باشگاه پرنده نگری ایرانیان تورهای یک روزه رایگان برای افراد علاقمند به پرنده نگری برگزار می کند. همچنین آموزش پرنده نگری و تورهای تخصصی پرنده نگری از دیگر فعالیت های این باشگاه است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1