کشاورزیان در بازدید از نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری؛

اولویت نخست رونق گردشگری توسعه راه ها است

26 سپتامبر 2015 - 14:50 dsfr.ir/2d8hd

کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان، حمید ضیایی پرور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان، فیاضی مدیرکل امور اقامتگاه های بوم گردی سازمان از نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری در بوستان نوروز واقع در مجموعه فرهنگی تفریحی عباس آباد بازدید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این بازدید با اشاره بر ارتباط سازمان راهداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این دو سازمان در ستاد هماهنگی خدمات سفر که بر اساس مصوبه هیئت دولت تشکیل شده است همگام  بوده و ادامه همکاری دارند. همچنین به دلیل اینکه بخش اعظم تردد ها و سفرهای کشور از طریق جاده ها صورت می گیرد لزوم توجه به حمل و نقل جاده ای و ساماندهی آن بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: با توجه به اهمیت ایمنی راه ها و تردد جاده ای، اولویت نخست ما ایمنی راه ها و تردد جاده ای است به این دلیل که بخش اعظم تصادفات جاده ای به خاطر حوادث رانندگی است. باید توجه ویژه ای در این رابطه داشت به این علت که راه ها و ایمنی راه ها می توانند در حوزه تصادفات جاده ای تاثیر گذار باشند. از اقداماتی که می تواند در زمینه هموارسازی و ایمن سازی راه ها کمک کننده باشد می توان به اصلاح خط کشی ها، شانه های راه، شیب جاده ها، دوربرگردان ها، تابلوها و علائم راه ها اشاره کرد.

وی تاکید کرد: از دیگر عوامل مهم در توسعه گردشگری در کشور البته در حوزه راه ها مجتمع های خدمات بین راهی است که بسیار در جلب گردشگر و ارائه خدمات به گردشگران تاثیر گذارند این مجتمع ها با مجوز سازمان راهداری فعالیت می کنند که خوشبختانه از سوی سرمایه گذاران مورد توجه قرار گرفته است. از دیگر عوامل مهم در این حوزه شناساندن مسیرهای کمتر شناخته شده در حوزه راه ها و توسعه گردشگری است که باید مسیرهای تردد کمتر شناخته شده را معرفی کرد تا گردشگران بتوانند از امکانات موجود برای سفر خود بهره ببرند.

وی تصریح کرد: سومین بحث حائز اهمیت در کشور سرویس های بهداشتی است که متاسفانه در این امر دارای ضعف هستیم که با هم افزایی و همکاری دولت و بخش خصوصی می توان این مشکل را برطرف کرد، دولت نباید سرویس بهداشتی بسازد بلکه باید با سرمایه گذاری در این حوزه و ورود بخش خصوصی و البته با حمایت ازبخش خصوصی در این حوزه  این خلا را برطرف کرد.

وی با اشاره به اهمیت معرفی راه ها گفت: معرفی راه ها و مسیرهای کمتر شناخته شده در توسعه گردشگری بسیار حائز اهمیت است که با ایجاد جاذبه برای بخش خصوصی  برای سرمایه گذاری در این حوزه می توان به ورود بیشتر گردشگر و رونق گردشگری کمک کرد.

گفتنی است، وی در این بازدید از تمامی غرفه های فعال در نمایشگاه بازدید کرد و از نحوه ارائه خدمات و فعالیت غرفه ها نیز اطلاع یافت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1