19 مارس 2023 - 14:45
معاون گردشگری خبر داد:

دفاتر خدمات گردشگری سلامت متقاضی استفاده از ویزای «T» می شوند

22 سپتامبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/6j12i

معاون گردشگری گفت: دفاتر خدمات گردشگری سلامت که با صلاحدید شورای راهبردی فعالیت می کنند متقاضی استفاده از ویزای T شده و در بازاریابی های خود بیماران گردشگر را به کشور می آورند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هفتمین نشست و اولین سالگرد تشکیل شورای راهبردی گردشگری سلامت روز سه شنبه 31 شهریور ماه با حضور نمایندگان و اعضای این شورا در سالن اجتماعات معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

در این برنامه مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری کشور گفت: 4 عضو شورا بر اساس تفاهم‌نامه سال 93 که بین وزرای خارجه، بهداشت و درمان، علوم پزشکی، نظام پزشکی و سازمان میراث فرهنگی امضا شد، تکالیفی را برای دسترسی به اهداف مشترکی در ارتباط با توسعه، تثبیت و مدیریت گردشگری سلامت کشور عهده دار شده است که این تکالیف به فعالیت های مختلفی تقسیم می شود. این شورا وظایف مربوط به هر دستگاهی را تبیین کرده است.

وی افزود: استفاده از مزایای روادید P موقعی می تواند در چرخه برنامه های ما باشد که دفاتر خدمات گردشگری سلامت که با صلاحدید شورا فعالیت می کند متقاضی استفاده از این ویزا شود و در بازاریابی هایی که انجام می دهند، نوع بیماران و گردشگران را در قالب تسهیلات این ویزا مشخص می کنند.

رحمانی موحد ادامه داد: اگر 3 گام اساسی در این شورا نهادینه شود، یکی از آن ها دفاتر مجری و فعالانی خواهد بود که شیوه نامه فعالیت آن ها تصویب و ابلاغ شده است. گام دیگر شناخت موانع و امکانات خدمات در بیمارستان ها است که به مراحل پایانی رسیده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: گام دیگر نظام قیمت گذاری مراکز است این 3 گام تا قبل از سال آینده عملیاتی می شود و در سال های آینده وارد بازاریابی انبوه خواهد شد. همچنین اساسنامه سندیکای پزشکان و بیمارستان های فعال نیز به زودی مشخص خواهد شد.

1