13 نوامبر 2019 - 20:33

نخستین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار برگزار می شود

23 سپتامبر 2015 - 12:40 dsfr.ir/zo85f

نخستین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی دی ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری این همایش با هدف بررسی چالش های موجود در مواجهه میراث فرهنگی و توسعه و همچنین ایجاد دیدگاه مشترک در همراهی بین حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی و اجرای طرح های توسعه مهم برگزار می شود. شناخت ظرفیت های تاریخی کشور در بومی سازی مقتضیات توسعه و آمایش سرزمین هدف دیگر این همایش است.

بنا به این گزارش میراث فرهنگی، توسعه پایدار و آمایش سرزمین، میراث فرهنگی، توسعه پایدار و مدیریت آب، میراث فرهنگی، توسعه پایدار و راه و شهرسازی از محورهای نخستین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار است.

محورهای دیگر این همایش شامل میراث فرهنگی، توسعه پایدار و صلح، میراث فرهنگی، توسعه پایدار و گردشگری و میراث فرهنگی، توسعه پایدار و هویت است.

همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار که قرار است 23 و 24 دی برگزار شود دارای ارکان شورای سیاست گذاری، کمیته علمی، پنل های تخصصی و کمیته اجرایی است.

به گفته احمد محیط طباطبایی عضو کمیته علمی و رییس پنل میراث فرهنگی، توسعه پایدار و هویت انتظار می رود با برگزاری نخستین همایش ملی میراث فرهنگی و توسعه پایدار نقش پررنگ میراث فرهگی در برنامه 5 ساله ششم توسعه بیش از پیش نمایان شود. وی با اشاره به برگزاری همایش همزمان با شروع برنامه 5 ساله ششم تصریح کرد که بدون توجه به میراث فرهنگی نمی توان به توسعه پایدار کشور امیدوار بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1