مه آبادی خبر داد:

فرودگاه مشهد رکورد پرواز بدون تاخیر در سفر حج را شکست

20 سپتامبر 2015 - 17:40 dsfr.ir/8b0d9

رحمت الله مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور از رکوردزنی فرودگاه بین المللی مشهد در انجام 20 پرواز موفق بدون تأخیر در سفر به حج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، رحمت اله مه آبادی بانک اطلاعاتی پروازهای بازگشت حجاج شامل آیتم هایی چون شماره پرواز، شماره کاروان، نام مدیر کاروان، تاریخ و ساعت پرواز، نام شرکت هواپیمایی و فرودگاه پذیرنده می شود و مراجعان می توانند با در اختیار داشتن کم ترین اطلاعات از حجاج، از برنامه ورود آنان به هر یک از فرودگاه ها مطلع شوند.

وی اظهار کرد: این اقدام در راستای توسعه خدمت رسانی به مسافران از جمله مسافران مکه و به منظور تسهیل اطلاع رسانی به خانواده و مستقبلین حجاج بیت الله الحرام از وضعیت پروازهای بازگشت حجاج به ایران صورت گرفته و به زودی روی پرتال شرکت فرودگاه ها قرار می گیرد.

مه آبادی، به روز بودن اطلاعات و انعکاس سریع هر گونه تغییرات احتمالی در برنامه های پروازی حجاج را از جمله دیگر کارکردهای مهم سامانه حج شرکت فرودگاه های کشور عنوان کرد و گفت: مهم ترین اهداف این سامانه کاهش استرس، جلوگیری از تضییع وقت و افزایش رضایت مندی مستقبلین از حجاج است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور همچنین گفت: پروازهای بازگشت حجاج از ششم مهر ماه شروع می شود و تا 26 مهر نیز ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به موفقیت عملیات رفت زائران خانه خدا، تاخیرات اندک در این پروازها را از مهم ترین مشخصات پروازهای حج سال 94 عنوان کرد و گفت: به لطف خدا فرودگاه های مشهد، رشت، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، اردبیل، یزد و شیراز تمام پروازهایشان بدون تاخیر انجام شد.

مه آبادی افزود: فرودگاه بین المللی مشهد که یکی از 2 فرودگاه پایلوت برای اجرای طرح تحول خدمات فرودگاهی است؛ توانست با انجام هماهنگی های بسیار مناسب و همکاری کامل سایر ارگان ها در رقابتی فشرده با 7 فرودگاه ذکر شده، رکورد 20 پرواز موفق بدون تأخیر را در این مرحله از پروازها به نام خود ثبت نموده و از 9200 زائر خود پذیرایی کند. انجام 5 پرواز فرودگاه مشهد نیز با تعجیل همراه بود به گونه ای که هر پرواز به طور متوسط 25 دقیقه زودتر از زمان مقرر فرودگاه را ترک کرد.

مه آبادی با بیان اینکه بیش ترین تأخیرات پروازی متعلق به شرکت هواپیمایی سعودی با 20 دقیقه تاخیر به طور متوسط در هر پرواز است، گفت: این شرکت هواپیمایی 94 پرواز انجام داد و در مجموع 1895 دقیقه تاخیر داشت.

وی همچنین یادآور شد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی با انجام 65 پرواز و ماهان با 63 پرواز به ترتیب و به طور متوسط 12 و 11 دقیقه تاخیر در هر پرواز را رقم زدند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور در پایان با قدردانی از تمامی 3 شرکت هواپیمایی حامل حجاج و سایر عوامل دست اندر کار از جمله سپاه، حفاظت هواپیمایی، پلیس فرودگاه ها، گمرک، گذرنامه، وزارت اطلاعات، سوخت گیری و هواشناسی اظهار امیدواری کرد؛ با همکاری تمامی شرکت ها و ارگان های ذیربط، عملیات بازگشت حجاج روان تر و بهتر از پروازهای رفت انجام شود.

شایان ذکر است؛ امسال بالغ بر 64 هزار زائر خانه خدا از 19 فرودگاه توسط 3 شرکت هواپیمایی ایران ایر، ماهان و سعودی به عربستان اعزام شدند.

دیدگاه ها

  • رضا 21 سپتامبر 2015 - 11:06

    تو پروازهای داخلی که همیشه تاخیر دارن
    حالا عجیبه چطور رکورد شکستن!

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1